Według Zełenskiego Stany Zjednoczone rozważają zwiększenie poparcia dla Ukrainy”

Zeskanowane zdjęcie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w niedzielę, że rozmawiał telefonicznie ze swoim kolegą, prezydentem USA Joe Bidenem, i omawiał wsparcie finansowe i sankcje wobec Rosji, gdy Ukraina stoi w obliczu wzmożonych ataków na Moskwę.

W trakcie trwającego dialogu odbyłem kolejną rozmowę z @POTUS, z V. Zelensky na Twitterze, odnosząc się do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na porządku dziennym było bezpieczeństwo, wsparcie finansowe dla Ukrainy i sankcje wobec Rosji.

Raport Białego Domu na temat półgodzinnej rozmowy powiedział, że Biden podkreślił kroki podjęte przez jego administrację i sojuszników w celu zwiększenia rosyjskich wydatków na agresję na Ukrainie.

Zwrócił również uwagę na decyzje prywatnej firmy, takiej jak firma kart płatniczych Visa i MasterCard, o zawieszeniu działalności w Rosji i odejściu z Moskwy w związku z inwazją na Ukrainę 24 lutego.

Kilka godzin wcześniej ukraiński przywódca wezwał ustawodawców amerykańskich do dalszego udzielania pomocy jego centrali i wycofania importu czarnej ropy z Rosji.

Odpowiedz olej, gaz nie spiesz się

Kolejne 10 miliardów dolarów zostało dodanych do amerykańskich polityków. Biały Dom do tej pory wykluczał zniesienie sankcji na rosyjski sektor naftowy i gazowy, obawiając się, że może to podnieść ceny i zaszkodzić amerykańskim konsumentom, którzy i tak są już przygnębieni rekordową inflacją.

Wczoraj sojusznik na Ukrainie wysyła broń, arkusze i lasy; kierowali także sankcjami na dużą skalę przeciwko Moskwie.

W zeszłym tygodniu Waszyngton zdecydował się przeznaczyć 350 milionów dla Kijowa. Dodatkowa pomoc wojskowa o wartości dolara jest największym tego typu programem w historii USA.

Podczas weekendowej wizyty u ukraińskich uchodźców na polskiej granicy sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział, że Waszyngton zamierza przekazać 2,75 miliarda dolarów. Po kryzysie humanitarnym z Ukrainy uciekło prawie 1,4 miliona dolarów. ludność cywilna.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.