Wiadomości dnia – Wiadomości z 21 marca 2022 r. – Polityka

Co było dzisiaj ważne

Wyrok w sprawie kolizji na jeziorze Garda. Dwóch Niemców zabija parę w swojej luksusowej łodzi na jeziorze, teraz zostali skazani na kilka lat więzienia. Prawnik włoskich rodzin uważa, że ​​decyzja sędziego jest wyważona: „To dożywocie dla bliskich”. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Wyłącznie: Federalny Urząd Transportu Samochodowego ostrzega Teslę. Produkcja seryjna amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych w Brandenburgii rozpocznie się we wtorek. Niemiecki szef ruchu drogowego krytykuje teraz koncepcję bezpieczeństwa Amerykanów. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Samolot rozbił się z 132 osobami na pokładzie. W południowych Chinach, w drodze do Kantonu, Boeing upada 737-800 linii lotniczej China Eastern nagle spadł z wysokości dziewięciu kilometrów. Co do tego doprowadziło, nie jest jasne. Przejdź do artykułu

Początek procesu o morderstwo na stacji benzynowej. Według prokuratora oskarżony miał zastrzelić pracownika stacji benzynowej po wielokrotnym zwróceniu uwagi klientowi, że maska ​​jest obowiązkowa ze względu na koronę. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Sygnalizacja świetlna walczy o ulgę energetyczną. SPD, Zieloni i FDP wciąż spierają się na dobrej drodze. Liberałowie opowiadają się za rozwiązaniem rabatowym, socjaldemokraci za dotacją. wyjście otwarte. Przejdź do artykułu

Inne ważne tematy dnia:

wojna na Ukrainie

Baerbock oferuje uchodźcom „solidarny transport powietrzny”. „Musimy dystrybuować od granicy zewnętrznej bezpośrednio do krajów europejskich” – wyjaśnia minister spraw zagranicznych. Dziewczyna, która w bunkrze zaśpiewała piosenkę z filmu Disneya „Kraina lodu”, wystąpiła teraz przed tysiącami w Polsce. Do bloga na żywo

UE podwaja pomoc zbrojeniową dla Ukrainy. Unia Europejska chce wesprzeć Ukrainę większą ilością broni i ściśle współpracować w opiece nad uchodźcami. Szef polityki zagranicznej UE Josep Borrell oskarża rosyjskie wojsko o masowe zbrodnie wojenne. Przejdź do artykułu

BND pomyliło się patrząc na Putina. Federalna Służba Wywiadowcza zawsze obserwowała w szczególności jeden kraj: Rosję. A jednak on też był zaskoczony agresywnością przywódcy Kremla. Mimo dużego doświadczenia i wsparcia psychologów. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Najczesciej czytane

Prezes Stowarzyszenia Wolnych Słów wypowiada wolne słowa. Przewodniczący Le Pen Deniz Yücel opowiedział się za strefą zakazu lotów nad Ukrainą. To stwarza problemy, a byli prezydenci Pen wzywają go teraz do ustąpienia. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

„Europa jest w niebezpieczeństwie”. Szef polityki zagranicznej UE Josep Borrell apeluje o odrzutowce dla Ukrainy i 500 mln euro na dodatkową broń. To przyciąga krytyków na scenę. Niektórzy dyplomaci UE już nazywają to maszyną błędów. Inni chwalą Hiszpana jako bystrego kierowcę i analityka. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Wojna jako nowa fabuła. Ograniczenia koronacyjne i obowiązkowe szczepienia wypychają coraz mniej ludzi na ulice. Podczas wojny na Ukrainie ideolodzy spisku wyczuwają teraz nową okazję do podziału. Analiza danych i wykresów. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Nie mniej ważny

„Kiedy jesteście razem tak intensywni, możecie się tylko kochać lub nienawidzić”. Sonja Endlweber pracowała jako konsultantka ds. zarządzania, potem zostawiła wszystko i jeździła po Stanach Zjednoczonych z quasi-obcą osobą, czterema końmi i psem. Czego uczysz się podczas siedmioletniej podróży? Rozmowa Do artykułu (SZ Plus)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *