Wiadomości dnia – Wiadomości z 27 maja 2022 r. – Polityka

Nowe kompakty

Rząd federalny nie zgadza się co do przyszłych środków dotyczących korony: Wszystkie ograniczenia dotyczące korony wygasną 23 września. Minister zdrowia Lauterbach chce zapobiec jesiennej fali koronowej za pomocą maski. FDP sprzeciwia się temu i nie chce „z góry ograniczania wolności”. Przejdź do artykułu

EKSKLUZYWNY Były oficer wywiadu austriackiego miał też szpiegować dla Jana Marsalka: Były pracownik austriackiego organu bezpieczeństwa miał szpiegować ponad 300 osób. W tym szereg agentów – bohaterów kilku spektakularnych spraw szpiegowskich. Najwyraźniej przejrzał kilka w imieniu byłego szefa Wirecard. Na liście szpiegów pojawia się nawet jego rodzina. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

EKSKLUZYWNY Krewni ofiar terroryzmu grożą bojkotem upamiętnienia ataku olimpijskiego: 5 września Monachium i Fürstenfeldbruck mają upamiętnić ofiary bombardowania Igrzysk Olimpijskich w 1972 r., w którym zginęło jedenastu izraelskich sportowców i niemiecki policjant. Ci, którzy przeżyli zabitych, grożą teraz, że będą trzymać się z daleka od wydarzenia upamiętniającego, ponieważ kwestia odszkodowań pozostaje nierozwiązana. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Co też było ważne

Wszystko o wojnie na Ukrainie

Ukraińscy partyzanci powodują ciężkie zniszczenia za liniami rosyjskimi: Liczba doniesień o proukraińskich atakach partyzanckich rośnie zarówno na Ukrainie, jak i na rosyjskiej ziemi. Lista możliwych celów obejmuje magazyny ropy naftowej, mosty kolejowe, zakłady chemiczne i obiekty badawcze. Staje się to problemem dla Rosji, zwłaszcza w Donbasie, gdzie siły zbrojne faktycznie potrzebują każdego żołnierza do swojej ofensywy. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Ukraina traci strategicznie ważne miasto na wschodzie: Prorosyjscy separatyści donoszą o zajęciu węzła kolejowego Lyman, co pośrednio potwierdza strona przeciwna. W Dniu Katolika kanclerz Scholz powiedział, że narracja Putina o złym Zachodzie musi zostać odrzucona. Blog na żywo o wojnie na Ukrainie

Dziś zainteresowało to wielu czytelników

Henry Kissinger: Kilka kilometrów kwadratowych Donbasu: Henry Kissinger ma 99 lat. Właśnie występował w Davos, gdzie ludzie naprawdę lubią leżeć u jego stóp. Ale to, co powiedział dziadek amerykańskiej dyplomacji, oburzyło wielu. Przejdź do artykułu

Młoda alkoholiczka: Ogólnie spożycie alkoholu spada, ale rośnie wśród studentów powyżej 30 roku życia. Krytyk kulinarny Eva Biringer napisała boleśnie szczerą książkę o swoim życiu jako pijaczki — i o tym, jak rzuciła. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

„Następna topowa modelka w Niemczech”: Podwójny blond Różnorodność: „Na różnorodności!” : nawet ci, którzy zostali wydaleni, celebrują nowe motto, które Heidi Klum przegapiła podczas swojego castingu „Następna modelka w Niemczech”. Ale różnorodność jest ostatecznie zredukowana do standardowych cech modelu. Przejdź do artykułu (SZ Plus)

Nie mniej ważny

Jestem celebrytą – wpuść mnie tutaj! Harry Styles dzwoni do drzwi fanów, Steffi Graf jest zadowolona ze swojej prywatności, a Malu Dreyer znajduje pastora Wolfganga Thierse. Do raportów ludu

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.