Wiadomości tenisowe: Były ukraiński tenisista Stachowski broni Kijowa | wiadomości tenisowe

Były zawodowy tenisista Siergiej Stachowski jest bardzo zaniepokojony losem swojej ojczyzny, Ukrainy.

„Kiedy słyszysz, jak Putin mówi, że Ukraina nigdy nie istniała, że ​​została stworzona przez Związek Radziecki, przez Lenina, że ​​nigdy nie miała historii, to rozumiesz: jeśli Ukraina przegra tę wojnę, zostanie wymazana z całej historii książki, które stały się” – mówi Statchowski ON ROBI. „Zniknie z powierzchni ziemi jako kraj”.

Stachowski był zawodowcem tenisowym do stycznia, teraz 36-letni wolontariusz patroluje jako wolontariusz Obrony Krajowej w stolicy Kijowa, aby zapewnić tam porządek i bezpieczeństwo. „Teraz jesteśmy w stanie wojny z Rosją i rozumiem, że aby kontrolować Ukrainę, muszą wymordować większość Ukraińców” – powiedział były sportowiec, którego rodzina i troje dzieci mieszkają w Budapeszcie.

Zadbaj o zdewastowane miasta

Nastroje wśród wolontariuszy w Kijowie są obecnie dobre, ale wszyscy są też zaniepokojeni „innymi miastami, które są zdewastowane i gdzie umierają ludzie”. Wszyscy są bardzo zmotywowani, ale także źli i gotowi do przypisania sobie zasługi za zemstę za okrucieństwa militarne Rosji za to, co robią cywilom. Masują rodziny, zabijają cywilów, używają przemocy” – powiedział Stachowski.

Kategorycznie wyklucza kapitulację swojego kraju pochodzenia. „To dobrze, że niektórzy myślą, że kapitulacja powstrzyma zabójstwa. Ale Niemcy powinny wiedzieć, jaką cenę zapłaciły Francja i Polska, kiedy się poddały”.

dpa

Wszystko o tenisie na skysport.de:

Wszystkie wiadomości tenisowe
Harmonogram tenisa
Harmonogram i wyniki
światowe rankingi tenisowe
Wyniki na żywo tenisa
filmy tenisowe

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *