Wiadomości z kwalifikacji do Mistrzostw Świata: mecz zawieszony po deszczu butelek | wiadomości piłkarskie

W cieniu przerwy w meczu spowodowanej rzutem butelką, polski piłkarz świata Robert Lewandowski uratował swoją szansę na bilet na MŚ. Sam gwiazdor Bayernu najwyraźniej czuł, że sytuacja w Albanii jest groźna.

Plastikowe butelki zostały rzucone z trybun na boisko w stronę dopingujących Polaków po tym, jak Karol Świderski strzelił dla gości w 77. minucie. „Zrobiło się trochę niebezpiecznie” – powiedział nadawcy o sytuacji Lewandowski. ZŻG. „Ale wiedzieliśmy, że sędzia prawdopodobnie nie zatrzyma gry i zacznie się od nowa”.

KLIKNIJ: Brzydkie sceny z meczu Albania-Polska

We wtorek wieczorem eliminacje do Mistrzostw Świata zostały przerwane na 20 minut. Goście głośno skarżyli się sędziemu Clementowi Turpinowi po rzuceniu butelki, a obie drużyny zniknęły w szatni podczas przerwy. Według agencji prasowej spiker stadionowy zwolnił widzów ROCZNIE zwrócił uwagę, że jeśli wystąpią kolejne incydenty, mecz może zostać przerwany i strzelony przeciwko Albanii.

Premier: „Takie zwycięstwa smakują lepiej!”

Premier Polski Mateusz Morawiecki nie wspomniał o zawieszeniu gry w reakcji na wielką wygraną. „Takie zwycięstwa smakują lepiej!” – napisał szef rządu Facebook. „Walki, wysoka kultura gry i szczypta finezji”. Prezydent RP Andrzej Duda napisał w dniu Świergot Zdjęcia reprezentacji świętującej w szatni.

W Albanii początkowo nie zgłoszono żadnego dochodzenia policyjnego. Nie było aresztowań, dodał. Portal donosił o „brzydkich scenach”. tvklan.al z widokiem na dysze do butelek. Albania jest trzecia w grupie I z 15 punktami po porażce, a polska drużyna trenera Paulo Sousy jest druga z 17, trzy razy za liderem Anglii.

dpa

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.