Wiele odwołań dla trenera U21 Di Salvo

Vaals (dpa) – trener kadry narodowej do lat 21 Antonio Di Salvo musi odbudować swój skład na pierwsze dwa międzynarodowe mecze piłkarskie w tym roku.

Pięciu graczy wycofało się z dwóch meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy w piątek (18:15/ProSieben Maxx) w Akwizgranie przeciwko Łotwie oraz we wtorek (17:00/ProSieben Maxx) w przyszłym tygodniu w Petch Tikwa przeciwko Izraelowi. Przy sześciu nominowanych wciąż istnieją znaki zapytania, czy z czasem będą pasować.

„Ostatnie kilka dni było ekstremalnych, ponieważ co minutę gracz lub klub dzwonił do nas, aby powiedzieć, że coś się stało” – powiedział Di Salvo z siedziby drużyny w Vaals w Holandii. Malick Thiaw (Schalke 04) i Reda Khadra (Blackburn Rovers) musieli wycofać się z powodu kontuzji, Armel Bella Kotchap z Bochum oraz Patrick Osterhage i Luca Philipp z Hoffenheim są chorzy.

Cztery nominacje

Kontuzjowani są także Kevin Schade (SC Freiburg), Angelo Stiller (TSG Hoffenheim), Luca Netz (Borussia Mönchengladbach), Frederik Jäkel (KV Ostenda), Malik Tillman (FC Bayern Monachium) i Jordan Beyer (Borussia Mönchengladbach). Di Salvo zareagował, wymieniając czterech innych graczy: Faride Alidou (Hamburger SV), Marton Dardai (Hertha BSC), Shinta Appelkamp (Fortuna Düsseldorf) i Vincent Müller (PSV Eindhoven).

Następca Stefana Kuntza już w miniony czwartek powołał 25-osobowy zespół XXL, m.in. ze względu na sytuację Corony.

Do selekcji mecze z Łotwą i Izraelem dotyczą biletu na finały Mistrzostw Europy 2023 w Rumunii i Gruzji. Pomimo przegranej 4:0 z Polską w listopadzie, obrońcy reprezentacji Niemiec są liderem w swojej grupie z 15 punktami w sześciu meczach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *