Wielka Brytania: God Save the Queen – Londyn świętuje Królową – Rozrywka

„To taki zaszczyt”

Dla weterana Royal Navy Alfreda Conwaya, który ma 96 lat i jest w tym samym wieku co królowa, wygląd monarchy jest nie do przebicia. „To taki zaszczyt” – zachwyca się weteran po paradzie, gdzie prawie pozwolono mu usiąść w pierwszym rzędzie. Chociaż Conway przez długi czas służył u boku księcia Filipa, nigdy nie miał okazji zobaczyć swojej żony z bliska. „Z pewnością chciałby tu być” – powiedział weteran II wojny światowej, odnosząc się do księcia Edynburga, który zmarł w zeszłym roku.

W nadchodzących dniach królowa będzie w centrum uwagi w całym kraju – chociaż nie może być wszędzie ze względu na problemy z poruszaniem się. Elżbieta jest królem Jerzym VI od śmierci ojca. Królowa Anglii 6 lutego 1952 r. Została koronowana 2 czerwca 1953 r. Miliony ludzi w całym kraju chcą świętować swoją królową na festiwalach ulicznych. W czwartek wieczorem latarnie oświetlały ciemne niebo w całym kraju i innych krajach Wspólnoty Narodów. Królowa dokonała symbolicznego opuszczenia swojej rezydencji w zamku Windsor. W tym samym czasie jego wnuk William był obecny w Pałacu Buckingham, gdy snop światła rozbłysnął przy dźwiękach chóru gospel. Oczekuje się również, że pożary zostaną rozpalone na najwyższych szczytach w czterech częściach Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Elżbieta jest królem Jerzym VI od śmierci ojca. Królowa Anglii 6 lutego 1952 r. Została koronowana 2 czerwca 1953 r. Miliony ludzi w całym kraju chcą świętować swoją królową na festiwalach ulicznych. Oczekiwano, że latarnie w całym kraju rozświetlą ciemne niebo w czwartkowy wieczór. Królowa miała wznowić symboliczny wyjazd do swojej rezydencji w zamku Windsor. W tym samym czasie jego wnuk William chciał zapalić drzewo świateł 35 kilometrów dalej na wschód w Pałacu Buckingham. Ogniska mają też być rozpalane na najwyższych szczytach w czterech regionach kraju, Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, a także w wielu innych miejscach, m.in. w krajach Wspólnoty Narodów.

cztery dni świętowania

Czterodniowy festiwal ma na celu ponowne zjednoczenie kraju. Od wielu dni wszędzie powiewają brytyjskie flagi, udekorowane są frontowe ogrody i domy. Fani Diehard Royals koczowali w londyńskim centrum handlowym Mall. Cel: dobre miejsce na paradę. W sobotę w programie słynny wyścig konny Epsom Derby, w niedzielę w Londynie zaplanowano „Korowód uliczny”, rodzaj ulicznego karnawału. Aby ludzie mogli właściwie uczcić swoją królową, raz odbywa się kolejna niepracująca impreza. Ponadto puby mogą być otwarte znacznie dłużej. Partia zamiast skandalu „Partygate”, magia zamiast Brexitu, koronacja zamiast wojny: świętowanie „wiecznego” monarchy również jawi się jako ważny moment ubezpieczenia w tych niepewnych czasach.

Szczególnie królowa jest nadal bardzo popularna w kraju. Według firmy sondażowej Yougov, 84% Brytyjczyków uważa, że ​​królowa wykonała bardzo dobrą lub dobrą robotę w ciągu 70 lat zasiadania na tronie. Jednak poparcie dla monarchii wśród młodych ludzi spada. Według sondażu Yougov poparcie wśród osób w wieku 18-24 lata spadło z 59% do 33% od 2011 roku.

Jednym z ekscytujących pytań nadchodzących dni jest to, czy „jubileusz” w domu Windsor może również zapewnić większy spokój w rodzinie. Wizyta Harry’ego i Meghan, którzy obserwowali paradę wojskową z boku, wzbudziła obawy o „bombę w Sussex”, szczególnie w konserwatywnych brytyjskich mediach – których para, której niedawno towarzyszyła ekipa filmowa Netflix, świętowała urodziny mogą przyciemnić się samolubnymi pozorami. Według doniesień mediów prywatne spotkanie z babcią Harry’ego zaplanowano na sobotę. Królowa mogła po raz pierwszy spotkać swoją prawnuczkę Lilibet, której imię pochodzi od rodzinnego przydomka monarchy.

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.