Wojna na Ukrainie: gwiazda „Tatorta” Axel Milberg wita dziewięcioosobową rodzinę uchodźców

W czasach bezradności okazują wielkie serca i wspólnie radzą sobie z różnymi sprawami.

Dziewięcioosobowa ukraińska rodzina mieszka teraz z gwiazdą „Tatort” Axelem Milbergiem i jego żoną Judith.

Judith Milberg udostępnia zdjęcie nadziei na Instagramie i pokazuje się z mężem i uchodźcami. Wszyscy teraz mieszkają razem i poznają się.

„Pozwolę sobie przedstawić: to Sascha i Larissa z siedmiorgiem dzieci z Ukrainy, a także trzy yorkshire teriery z trzema szczeniakami. .Miliony widzów znają Axela Milberga jako komisarza „Tatorta” Klausa BorowskiegoZdjęcie: NDR/Christine Schroeder

Jego syn podjął inicjatywę, aby rodzina została u Milbergów: „Julius podszedł do rodziny i przywitaliśmy ją z nami. Tutaj jest bardzo ciasno i chaotycznie, ale nie moglibyśmy tego zrobić tak szybko bez wielkiej pomocy i wsparcia przyjaciół i sąsiadów. Jesteśmy Ci nieskończenie wdzięczni!

„To bardzo wzruszające! Rodzina jest poważnie zraniona i potrzebuje specjalnej opieki” – powiedział Milberg. Ośmiolatek potrzebuje szczególnego wsparcia, ponieważ porusza się na wózku inwalidzkim i nie może mówić: „Dla Iwana otrzymujemy dużo spontanicznej pomocy od lekarzy, farmaceutów i asystentów”.

„Razem jesteśmy silni”, pisze Judith Milberg pod koniec swojego wystąpienia. W dzisiejszych czasach nie tylko to pokazuje, ale także inne gwiazdy, które otwierają swoje drzwi i serca i wyciągają pomocną dłoń.

Bartele Wschodnie

Gwiazda „Czerwonej Wstążki” (26) powitała w swoim berlińskim domu parę, która uciekła ze stolicy Ukrainy, Kijowa. „Spędziliśmy razem piękne, pełne emocji dni” – powiedział Bartels Niemieckiej Agencji Prasowej.

Kijowska para – oboje po sześćdziesiątce – uciekła przed rosyjską agresją bez syna, synowej i wnuczki. Aktorska gwiazda Bartels zaoferowała pomoc i zakwaterowanie na głównym dworcu kolejowym.


Aktor Timur Bartels na gali

Aktor Timur Bartels na gali „Serce dla dzieci” 2021Zdjęcie: Getty Images

Opisuje: „Oczywiście, na początku było trochę napięte. Bały się ze mną jechać, bo o mnie nie wiedzieli. Było też poczucie wstydu. Są teraz bardzo szczęśliwi i chcą wszędzie pomagać: myć okna, gotować. Nie mogę nawet tyle zjeść”.

Jak się komunikują? Timur rozmawia z uchodźcami za pomocą aplikacji do tłumaczenia. Znajomy Polak pragnie go wesprzeć w najbliższych dniach.

„Nie każdy może lub powinien kogoś zatrudnić. Musisz też być do tego typem. Oczywiście oznacza to również pracę i dużo wysiłku” – powiedział Bartels. „Ale jeśli masz na to ochotę, dość szybko otrzymujesz drugą rodzinę. Dużo się uczysz, wyciągasz z tego lekcje i czujesz, że robisz coś, co ma wartość dodaną dla społeczeństwa. »

Veronica Ferres i Carsten Maschmeyer

Gwiazda telewizyjna Ferres i jej mąż przedsiębiorca również troszczą się o potrzebujących. Obaj wynajęli hotel w Hoyerswerda (Saksonia) w pobliżu granicy z Polską. Obiekt posiada 80 pokoi – i miejsce dla 160 osób.


Veronica Ferres i Carsten Maschmeyer pomagają potrzebującym

Veronica Ferres i Carsten Maschmeyer pomagają potrzebującymZdjęcie: Getty Images

W hotelu serwowane są również śniadania, a uchodźcy mogą tam mieszkać przez kilka miesięcy – z możliwością przedłużenia. Sale konferencyjne i kuchnia są również dostępne dla osób.

W 2015 roku Veronica Ferres i inwestor z „Jaskini Lwa” Maschmeyer złożyli już zobowiązanie wobec syryjskich uchodźców i przyjęli dwie rodziny w swojej willi w Hanowerze. „Ponieważ pokoje dziecięce w moim domu w Hanowerze od dawna są puste, postanowiliśmy zapewnić zakwaterowanie dla uchodźców wojennych” – powiedział wtedy BILD Maschmeyer.

Cathy Hummels


Cathy Hummels w najbliższych dniach przyjmie sieroty

Cathy Hummels w najbliższych dniach przyjmie sieroty Zdjęcie: cathyhummels/Instagram

Jej Ludwig jest największym skarbem Cathy Hummels. Maluszek wkrótce będzie miał wielu nowych towarzyszy zabaw, ponieważ prezenterka w najbliższych dniach zabierze do domu sieroty. Oczekuje się, że dzieci wkrótce przybędą do jego monachijskiej willi.

„Zamierzam otworzyć swoje drzwi. Daję przykład i nie mogę oczekiwać od innych niczego, czego nie robię sama” – napisała Cathy na Instagramie.

Przede wszystkim chciała zaoferować dzieciom nowy dom: „Wspieram tych, którzy nic nie mogą zrobić przeciwko tej wojnie i którzy nie mają nawet rodziców, którzy by je chronili.

Vicky Leandros


Vicky Leandros również pomaga w tym trudnym czasie

Vicky Leandros również pomaga w tym trudnym czasieZdjęcie: dpa

Gwiazda Schlagera, Vicky Leandros, również pokazuje swoje wielkie serce. Światowa gwiazda chce zaoferować uchodźcom bezpieczną przystań.

Wraz z córką Milaną Leandros zastanawiał się, jak najlepiej pomóc. Tam obie kobiety postanowiły przygotować swój majątek „Gut Basthorst”. Milana zarządza osiedlem hotelowym w pobliżu Hamburga. Sama Leandros została uhonorowana Federalnym Krzyżem Zasługi w 2015 roku za swoje zaangażowanie społeczne.

Na stronie Facebooka Vicky Leandros jej zespół ogłosił we wtorek, że w tym tygodniu zrobią to dwie matki z pięciorgiem dzieci.

Amira Pocher

„Co mogę zrobić?” Pocherowie również zadali sobie to pytanie. Gwiazda komedii Oliver Pocher udał się do granicy z Ukrainą z Ikke Hipgold i Evelyn Burdecki, aby wspierać ludzi, którzy muszą opuścić swoje domy.

Gdy Oli towarzyszył konwojowi ośmiu minivanów, jego żona Amira Pocher zarejestrowała jego mieszkanie na portalu oferującym zakwaterowanie dla uchodźców.

Został pomyślnie dodany do bazy danych. Kandydat „Let’s Dance” wyjaśnia na Instagramie: „Oczywiście nie oferuję domu Pietra, ale własne mieszkanie, które kupiłem i które jest obecnie puste”. Nieruchomość została niedawno odnowiona.

Nie Hüftgold

Ikke Hipgold z Majorki (prawdziwe nazwisko Matthias Distel, 45 lat) od weekendu ratuje ukraińskie matki i dzieci, pomagając im przekroczyć granicę. A także chce im zaoferować swoje cztery prywatne ściany.


Ikke Hipgold odbiera autobusem uchodźców na granicy

Ikke Hipgold odbiera autobusem uchodźców na granicyFot. M.Firyn

Distel to BILD: „To są okropne obrazy. Humanitarna katastrofa, którą wojna i bezwzględne działania Putina przyćmiewają cały świat, oraz fakt, że ja sam mam dzieci, które boją się dalszej eskalacji.

Dzięki swojemu zespołowi i kilku autobusom udało mu się już uratować ponad 100 osób. Nie powinno tak pozostać. Gwiazda Malle: „Oczywiście udostępnimy również nasze lokale prywatnie. Jeśli nie uda nam się zakwaterować wszystkich bezpośrednio, w naszej nowo wybudowanej firmie znajdzie miejsce dla około 40 osób. Po prostu musimy być teraz dla naszych sąsiadów!

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.