Wojna na Ukrainie: mapy, wykresy i aktualne informacje o rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Selensky do ludzi na całym świecie z okazji wybuchu wojny miesiąc temu wezwany do demonstracji publicznych w czwartek. „Wyjdź ze swoich biur, domów, szkół i uniwersytetów” – powiedział Zelenskyj w przemówieniu wideo opublikowanym w Telegramie w czwartek wieczorem. „Przyjdź w imię pokoju, przyjdź z ukraińskimi symbolami, aby wesprzeć Ukrainę, wolność i życie”.

Wojna, która rozpoczęła się 24 lutego, to nie tylko wojna z Ukrainą, ale Rosja próbuje zniszczyć wolność wszystkich ludzi w Europie i na świecie, powiedział Zełenski. Moskwa stara się pokazać, „że liczy się tylko brutalna i okrutna przemoc”. Byłoby zatem konieczne od czwartku przeciwnicy wojny wkraczają do centrów miast, stając się widocznymi i słyszalnymi.

Zełenskij zwrócił się również do obywateli Rosji po rosyjsku. Jest przekonany, że na świecie jest wielu ludzi, którzy już są „chore” z powodu „kłamstw propagandowych”. Państwo rosyjskie zbiera pieniądze od swoich obywateli, aby płacić za kłamstwa, izolować obywateli od świata, ułatwiać ich kontrolowanie i wysyłać na wojnę. ten Ukraina nigdy nie zagrażała bezpieczeństwu Federacji Rosyjskiej a Kijów robi wszystko, aby zakończyć wojnę. (dpa)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.