Wojna Rosji z Ukrainą – wszystkie wydarzenia

Polityk zagraniczny CDU Roderich Kiesewetter nie widzi szansy na trwały pokój na Ukrainie w negocjacjach z Rosją. „Nie ma nic do negocjowania z Putinem. Putin chce, aby Ukraina się rozpadła” – powiedział Kiesewetter Editorial Network Germany (niedziela). Polityk CDU jest przewodniczącym Komisji Kontroli Służb tajnych Bundestagu oraz przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych.

„Jedynym wyjściem jest to, że musimy usunąć Rosję z Ukrainy” – powiedział Kiesewetter. „Nie będzie żadnego rozwiązania w drodze negocjacji, neutralności lub podobnego wyniku negocjacji nie oznaczałoby to trwałego pokoju. Z Putinem to już nie istnieje”. Wymuszona neutralność jest również nie do pogodzenia z demokracją.

Według Kiesewettera, gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy mogą być możliwe za pośrednictwem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jednak najpotężniejszy organ Organizacji Narodów Zjednoczonych musi sformułować klauzulę, która anuluje prawo weta pięciu stałych członków – Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji – w przypadku naruszenia tych gwarancji. „W przeciwnym razie kraje takie jak Rosja, które same podejmują ataki, mogłyby zawetować jakąkolwiek pomoc. Potrzebujemy, by tak rzec, głosowania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, inaczej gwarancje są bezwartościowe.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.