Wojna Rosji z Ukrainą – wszystkie wydarzenia

Były prezydent USA Donald Trump odpowie na groźby nuklearne szefa Kremla Władimira Putina według jego słów odpowiedzieć wysyłając amerykańskie okręty podwodne u wybrzeży Rosji. „Mówi, że to energia jądrowa, ale my jesteśmy większą energią jądrową” – powiedział w poniedziałek Republikanin Fox Business. Putin „stale używał słowa na N (…), słowa nuklearnego”. Stany Zjednoczone mają największe okręty podwodne na świecie, „najpotężniejsze maszyny, jakie kiedykolwiek zbudowano”. Trump dodał: „Powinniśmy powiedzieć, słuchaj, jeśli ponownie wspomnisz to słowo, wyślemy je i popłyniemy wzdłuż twojego wybrzeża”.

Trump powiedział, że Stany Zjednoczone nie mogą siedzieć bezczynnie i patrzeć, jak Putin zabija tysiące na Ukrainie. Ponownie oskarżył swojego demokratycznego następcę, Joe Bidena, o słabość, mówiąc, że Putin nie najechałby na Ukrainę, gdyby on – Trump – nadal był prezydentem. Trump zaświadczył przywódcy Kremla, że ​​się zmienił. „To inna osoba”, wyjaśnia były prezydent. „On po prostu nie brzmi jak osoba, z którą miałem do czynienia”. Podczas swojej kadencji dobrze dogadywał się z Putinem, który, jak powiedział, kochał swój kraj.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.