Wojna Rosji z Ukrainą – wszystkie wydarzenia

Przed wyjazdem na szczyt kryzysowy NATO w Brukseli Prezydent USA Joe Biden z kanclerzem Olafem Scholzem w poniedziałek i innych sojuszników europejskich w wojnie na Ukrainie. Francja uczestniczyła również w konferencji Switching Prezydent Emmanuel Macron, premier Włoch Mario Draghi i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson część. Według Białego Domu rozmowa trwała prawie godzinę. Szefowie państw i rządów wyrazili „poważne zaniepokojenie brutalnymi działaniami Rosji na Ukrainie”. Dotyczyło to również ataków na ludność cywilną.

Według Białego Domu sojusznicy uzgodnili, że będą nadal udzielać pomocy wojskowej „odważnym Ukraińcom, którzy bronią swojego kraju przed rosyjską agresją”. Należy zapewnić zwiększoną pomoc humanitarną ponad trzem milionom ludzi, którzy uciekli przed przemocą. Są też tematem „niedawne wysiłki dyplomatyczne wspierające ukraińskie starania o zawieszenie broni” lato.

Biden jedzie do Brukseli w środę. Tam przyjmuje w czwartek Spotkanie na szczycie NATO, UE i Grupy Głównych Demokratycznych Mocarstw Gospodarczych (G7) część. W piątek prezydent USA leci do Polski. W Warszawie jest sobota Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Duda przewidywany.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *