Wojna ukraińska na pasku na żywo: +++ 01:05 operatorzy kin zbierają datki z filmem Kliczko +++

Wojna ukraińska w Live Ticker
+++ 01:05 Wystawcy kin zbierają datki z filmem Kliczko +++

Kina w Niemczech chcą pomagać Ukraińcom w zbieraniu funduszy. Około 480 kin zarejestrowało się do wyświetlania filmu „Klitschko” o dwóch braciach o tym samym nazwisku. Dochód z biletów Narodowej Kampanii Niedzielnej należy przekazać w formie darowizny. „Przydatność kin do robienia czegoś konkretnego jest ogromna”, mówi z góry dyrektor generalny grupy Cineplex, Kim Ludolf Koch. Władimir Kliczko i jego brat Witalij, burmistrz Kijowa, pozostali na Ukrainie, aby bronić swojego kraju przed rosyjskimi atakami. Film z 2011 roku opisuje jego dzieciństwo na Ukrainie, wczesne sukcesy jako amator, przeprowadzkę do Niemiec i awans do międzynarodowych gwiazd boksu.

+++ 00:42 Mariupol zakwestionowany: Ukraina odrzuca ultimatum w celu poddania się +++
Ukraińscy przywódcy kategorycznie odrzucają ultimatum rosyjskiego wojska dla obrońców Mariupola o poddanie się: „Nie będzie kapitulacji, nie będzie składania broni” – mówi wicepremier Irina Vereshchuk w Ukrażyńskiej Prawdzie. Zostało to już zakomunikowane stronie rosyjskiej. Zamiast tego zażądała, aby rosyjskie wojsko otworzyło humanitarny korytarz do oblężonego miasta portowego na Morzu Azowskim.

+++ 00:26 Ukraina i Rosja wznawiają negocjacje w poniedziałek rano +++
Negocjatorzy ukraińscy i rosyjscy chcą kontynuować negocjacje. Od poniedziałku rano oba zespoły chciały rozpocząć rozmowy przez łącze wideo, powiedział Unianowi doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. „W ostatnim czasie intensywnie pracowały zespoły zadaniowe po obu stronach”. Ostatnie rozmowy pokojowe na wysokim szczeblu odbyły się w zeszły poniedziałek. Według Podoljaka negocjacje z Moskwą w sprawie zakończenia wojny mogą trwać „kilka tygodni”. Pojawiają się jednak oznaki, że ostatnio stanowisko Moskwy stało się „bardziej właściwe” i realistyczne.

+++ 23:49 Zgłoszono wybuchy w Kijowie +++
Kilka eksplozji wstrząsnęło ukraińską stolicą Kijowem późnym wieczorem. Według burmistrza Vitali Klitschko kilka budynków mieszkalnych w dzielnicy Podil, na zachód od metropolii, zostało uszkodzonych i spalonych. Trafiono także w centrum handlowe. „Zespoły ratunkowe i ratownicy medyczni już tam są” – powiedział Kliczko w Telegramie. Według wstępnych ustaleń w ataku zginęła co najmniej jedna osoba. „Czekamy na bardziej szczegółowe informacje”.

+++ 23:40 Austria uruchamia miliardową pomoc ze względu na wysokie ceny energii +++
Austria chce uwolnić gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa od wysokich kosztów energii dodatkowymi dwoma miliardami euro. Dojeżdżający do pracy, rolnicy i rzemieślnicy mają m.in. otrzymać ulgi, ulgi podatkowe lub zwroty, jak zapowiedzieli minister finansów Magnus Brunner i minister środowiska Leonore Gewessler. Transport publiczny również powinien stać się tańszy. Ponadto obniżone zostaną podatki energetyczne od gazu ziemnego i energii elektrycznej. Większość przepisów będzie obowiązywać początkowo do 30 czerwca 2023 r.

+++ 23:31 Odessa rejestruje coraz więcej rosyjskich dronów +++
Portowe miasto Odessa na południu Ukrainy odnotowuje rosnące wykorzystanie rosyjskich dronów nad miastem i wokół niego. „Ale wszystko jest spokojne, nie było ataków” – powiedział szef regionalnej administracji wojskowej Ukraińska Prawda Maxim Marczenko. Obrona powietrzna strzelała do wrogich dronów. „Strącenie niektórych z tych dronów zostało już potwierdzone” – powiedział Marchenko. Odessie do tej pory w dużej mierze oszczędzono wojny.

+++ 23:00 Rosyjski dziennikarz po proteście telewizyjnym: „Rosjanie nie stoją za wojną Putina” +++
Marina Ovsyannikova, dziennikarka rosyjskiej telewizji, która w państwowych wiadomościach telewizyjnych pozowała z tabliczką protestującą przeciwko wojnie Rosji na Ukrainie, uważa, że ​​atak Władimira Putina na Ukrainę nie ma poparcia narodu rosyjskiego. Swoim działaniem chciała pokazać światu „że Rosjanie są przeciw wojnie”, powiedziała podczas połączenia wideo z amerykańską telewizją ABC. Jednocześnie chciała, aby jej rodacy zrozumieli, że powinni „myśleć krytycznie i krytycznie analizować prezentowane im informacje” w obliczu propagandy. Według Owsiannikowej naród rosyjski jest naprawdę przeciwny wojnie. „To jest wojna Putina, a nie wojna ludowa”.
Więcej informacji na ten temat tutaj.

+++ 22:26 Ukraina: Ponad 7000 osób wyprowadzonych ze spornych obszarów +++
Według danych ukraińskich z terenów obleganych w ciągu dnia przez Rosję ewakuowano 7295 osób. Działały cztery z siedmiu korytarzy humanitarnych – poinformowała w nagraniu wideo wicepremier Ukrainy Irina Wierieszczuk. Do Zaporoża przywieziono około 4000 osób z oblężonego miasta portowego Mariupol. W obwodzie kijowskim doszło do nowych ewakuacji.

+++ 22:08 policja ostrzega przed „fałszywym filmem” o rzekomych przestępstwach popełnionych przez Ukraińców +++
Policja ostrzega przed rozpowszechnianiem w Internecie „fałszywego wideo” dotyczącego domniemanego przestępstwa popełnionego przez Ukraińców w Nadrenii Północnej-Westfalii. „W Internecie krąży obecnie wideo, w którym są doniesienia o ataku na 16-latka w rejonie Euskirchen. Podobno został pobity na śmierć przez grupę Ukraińców” – powiedziała policja w Bonn. Świergot. Dalej mówi: „Eksperci uważają obecnie, że jest to celowe »fałszywe wideo«, które ma wzbudzać nienawiść. Żądamy, aby ten film nie był ponownie emitowany (…)”.

+++ 21:56 Rosja stawia ultimatum: ukraińskie wojska muszą opuścić Mariupol bez broni +++
Rosja wzywa wojska ukraińskie w Mariupolu do złożenia broni i opuszczenia miasta portowego, szczególnie dotkniętego walkami, do godzin przedpołudniowych. W tym celu korytarz powinien zostać utworzony między 10:00 a 12:00 czasu moskiewskiego (8:00 do 10:00 CET), powiedział generał dywizji Michaił Mizincew, według rosyjskiej agencji państwowej TASS. W związku z tym Rosja proponuje Ukrainie plan, zgodnie z którym wszystkie ukraińskie jednostki zbrojne powinny opuścić miasto „bez broni i amunicji wzdłuż uzgodnionej z Ukrainą trasy”. Rosja domaga się „formalnej pisemnej odpowiedzi” Ukrainy na propozycje do 5 rano czasu moskiewskiego (3 rano CET) w poniedziałek rano. Jak dotąd nie ma reakcji na plany strony ukraińskiej.

Tutaj możesz przeczytać więcej na ten temat.

Możesz przeczytać poprzednie wydarzenia tutaj.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *