Wojska i sprzęt amerykański przybyły na Litwę, aby wziąć udział w ćwiczeniach


Stanowisko : 2022-02-25 09:30

Zdjęcie Judity Grigelytė (VŽ)
W piątek wieczorem na Litwę przybyli amerykańscy żołnierze i sprzęt, aby wziąć udział w ćwiczeniu „Sword Crossing”.

„Około 3 w nocy pierwsza kolumna żołnierzy i sprzętu wojskowego 3. Pułku Kawalerii Armii USA przekroczyła granicę litewską na Kalwarii” – poinformowały Siły Zbrojne Litwy.

Według niej ci żołnierze i sprzęt wojskowy – bojowe wozy piechoty, opancerzone SUV-y, ciężarówki itp. – weźmie udział w ćwiczeniu „Sword Crossing” w krajach bałtyckich iw Polsce.

Początkowo wezmą udział w szkoleniach na Litwie, potem planują wyjazd na Łotwę.

Ćwiczenie ma na celu przeszkolenie sił USA w zimnych porach roku w zakresie taktycznego przerzutu jednostek wojskowych do wschodniego regionu NATO i interakcji z sojusznikami.

Sword Cross jest częścią dużego ćwiczenia Defending Europe 2022.

W spotkaniu wezmą udział także żołnierze 12. US Air Force i Royal Air Force z wojskowym śmigłowcem CH-47 Chinook, śmigłowcem szturmowym AH-64 Apache i dywizjonem obrony powietrznej USA.

Polscy żołnierze z myśliwcami F-16 i żołnierze brytyjskich sił powietrznych z myśliwcami Typhoon będą trenować także w litewskiej przestrzeni powietrznej.

Zwieńczeniem ćwiczeń „Kardo kirtis” na Litwie jest zaplanowana na przyszły tydzień wspólna operacja, podczas której żołnierze batalionu piechoty zmotoryzowanej Kęstutis zostaną przesunięci z Pabradė na poligon Kazlų Ruda, gdzie odbędą zaplanowaną operację bojową. działania.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.