Wraz z nasileniem rosyjskiego ataku Ambasada Litwy na Ukrainie będzie działać na granicy z Polską


Stanowisko : 2022-02-25 15:50

Zdjęcie: Judita Grigelyts (V)
W miarę nasilania się rosyjskiego ataku na granicy z Polską będzie działać ambasada Litwy na Ukrainie – poinformowało w piątek MSZ.

W przypadku obywateli litewskich na Ukrainie, którzy nie posiadają dokumentu podróży lub po jego wygaśnięciu, tymczasowe dokumenty podróży zostaną przekazane do konsulatu honorowego Litwy we Lwowie – czytamy w raporcie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca uwagę, że polska służba graniczna ma prawo decydować o dokumencie podróży bez zezwolenia obywatela Unii Europejskiej, ale posiadanie ważnego dokumentu podróży może przyspieszyć przekroczenie granicy.

Obywatele podróżujący do Polski i Ukrainy, którzy nie posiadają ważnego dokumentu podróży, powinni skontaktować się z Ambasadą Litwy tymczasowo działającą na granicy ukraińsko-polskiej w celu uzyskania dokumentu podróży.

MSZ przypomina, że ​​w związku z rosyjską agresją militarną na Ukrainę obywatele Litwy proszeni są o natychmiastowy wyjazd drogą lądową? W kierunkach Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii, a nie w kierunku Rosji czy Białorusi.

Według wiceministra spraw zagranicznych Mantasa Adomnasa, według danych mobilnych, co nie zawsze jest celem, na Ukrainie może przebywać obecnie około 3000 obywateli Litwy.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.