Wyniki Pucharu Świata w skokach narciarskich 2021/22: Skoczek narciarski Geiger zajmuje podium – Zwycięstwo dnia dla Lindvik

Miłośnicy sportów zimowych, radujcie się! 15 i 16 stycznia 2022 roku elita skoków narciarskich mężczyzn zostanie zaproszona do Zakopanego. Wszystkie wyniki Pucharu Świata w Skokach Narciarskich 2021/22 są dostępne tutaj.

Markus Eisenbichler z Niemiec w akcji.
Zdjęcie: zdjęcie sojusz/dpa/AP | Mateusz Schrader

ten skoki narciarskie– W ten weekend odbędą się Mistrzostwa Świata 2021/22 Polska Zatrzymać. W dniach 15-16 stycznia męskie skoki narciarskie będą musiały sprawdzić się w Zakopanem, dowiedzieć się, kto wygra tutaj męskie skoki narciarskie.

Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2021/22 obecnie w Zakopanem: wszystkie zawody zgodnie z harmonogramem


Przestarzały początek dyscyplina
15.01.2022

16:00

17:10

Skoki narciarskie mężczyzn, 1. runda

Skoki narciarskie mężczyzn, II runda

16.01.2022

16:00

Skoki narciarskie mężczyzn, drużynowe

Wszystkie terminy skoków narciarskich kobiet i mężczyzn w sezonie Pucharu Świata 2021/22 w skrócie!

2021/22 Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem: wyniki wszystkich mężczyzn

O tym, jak skoczkowie narciarscy radzą sobie w ośrodku Pucharu Świata w Zakopanem i kto odniesie zwycięstwo dowiecie się tutaj na news.de tuż po zawodach.

+++ 16 stycznia 2022: Skoczek narciarski Geiger tworzy miejsce na podium – zwycięstwo dnia dla Lindvik +++

Niemiecki skoczek narciarski Karl Geiger walczył o podium Pucharu Świata w Zakopanem. W niedzielę 28-latek z Oberstdorfu skoczył 134,5 i 135,5 metra i został wyprzedzony tylko przez Norwega Mariusa Lindvika. Słoweniec Anze Lanisek był trzeci, wyprzedzając Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który w ten sposób obronił żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Za Geigerem punkty w Pucharze Świata zdobyli również Markus Eisenbichler (10.) i Severin Freund (20.).

Gorzej było ze Stephanem Leyhe (31.), Constantinem Schmidem (37.) i Piusem Paschke (46.), którzy opuścili drugą rundę. Na trzy tygodnie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie (4-20 lutego), reprezentacja trenera Stefana Horngachera musi jeszcze poczynić znaczne postępy, aby powtórzyć mocny wynik olimpijski z Pyeongchang 2018. Mistrz olimpijski Andreas Wellinger opuścił Zakopane wkrótce po tym, jak został dźgnięty nożem. kolano.

+++ 15.01.2022: Skoczkowie narciarscy przekonują miejscem na podium drużyny – obawy Wellingera +++

Markus Eisenbichler był w euforii, Karl Geiger uśmiechał się do kamery: Tydzień po prowizorycznym niskim punkcie w Bischofshofen niemieccy skoczkowie ponownie wykazali tendencję wzrostową i zapewnili sobie drugie miejsce w konkursie drużynowym w Zakopanem. Z Severinem Freundem, Stephanem Leyhe, Eisenbichlerem i Geigerem drużyna trenera kadry Stefana Horngachera musiała tylko przyznać się do porażki z przewagą Słoweńców w sobotę. Japonia, Austria i Norwegia znalazły się tym razem za niemieckim kwartetem.

„Dzisiaj było fajnie. Wiemy, że jesteśmy dobrym zespołem. Cieszymy się, że zajęliśmy drugie miejsce” – powiedział Eisenbichler, który w drugim okrążeniu przejechał 141,5 metra na ZDF. Gwarantem drugiego miejsca tego dnia był bramkarz Geiger, który w ostatnim skoku odebrał kilka punktów zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni Ryoyu Kobayashiego, więc kwartet DSV wyprzedził Japonię. „Chłopcy skakali bardzo dobrze. Dzisiaj byliśmy znacznie lepsi” – skomentował Horngacher. Tydzień temu zespół poniósł ciężką porażkę, zajmując szóste miejsce w Pongau.

Jednak okaże się, czy Wellinger jest wystarczająco dobry fizycznie. 26-letni Bawarczyk opuścił Polskę przedwcześnie po dźgnięciu w kolano. „Na wszelki wypadek nie wyjedzie w ten weekend” – napisał na Twitterze Niemiecki Związek Narciarski (DSV). Wellinger zerwał więzadło krzyżowe w 2019 roku i od tego czasu stara się nadążyć za sportem. Zdobył złoto na skoczni normalnej na Igrzyskach Olimpijskich 2018.

+++ 15 stycznia 2022: Uderzenie w kolano: brak startu dla skoczka Wellingera w Zakopanem +++

Niemieccy skoczkowie muszą obejść się bez Andreasa Wellingera w konkursie drużynowym w Zakopanem. Jak ogłosiła w sobotę Niemiecka Federacja Narciarska (DSV) na kilka godzin przed rozpoczęciem zawodów, mistrz olimpijski podczas treningu poczuł ukłucie w kolano. „Na wszelki wypadek nie będzie startował w ten weekend” – napisała federacja na Twitterze. 26-latek z SC Ruhpolding również nie weźmie udziału w zawodach indywidualnych w najbliższą niedzielę (16.00).

Wellinger doznał zerwania więzadła krzyżowego w prawym kolanie w czerwcu 2019 roku, a następnie był nieobecny przez dłuższy czas. Po złamaniu obojczyka w marcu 2020 roku mistrz olimpijski 2018 musiał zrobić sobie kolejną przerwę. Dopiero w tym sezonie Wellinger ponownie trafił na szczyty rankingów, ale wciąż daleko mu do najlepszych wyników w przeszłości.

+++ 14 stycznia 2022: Gwiazda skoków narciarskich Kamil Stoch grozi, że zrezygnuje z Igrzysk Olimpijskich po kontuzji +++

Mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch doznał kontuzji około trzy tygodnie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi i musi się martwić o swój wyjazd do Pekinu. 34-letni Polak z pewnością opuści mecz u siebie w Zakopanem z powodu kontuzji kostki. „Przez sekundę rozgrzewałam się i nieuważna. Nawet nie wiem, jak to opisać, a potem pojawił się ból. Kostka jest opuchnięta i przebarwiona. Konsultacja z lekarzami, zabiegi i diagnoza trwały kilka godzin, Stoch napisał w mediach społecznościowych.

Zgłosił pęknięcie torebki. Jeszcze przed kontuzją na treningu Polak, który zdobył dwa złote medale olimpijskie w 2014 roku i kolejne zwycięstwo olimpijskie w 2018 roku, przeszedł trudną fazę. W Turnieju Czterech Skoczni nie miał szans jako obrońca tytułu i dlatego odpadł wcześnie.

podążać Aktualności.de już w Facebook oraz youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy, wspaniałe konkursy i bezpośredni kontakt z redakcją.

fka/news.de/dpa

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *