Wypełnij w Polsce będzie taniej! Setki stacji benzynowych w obawie o swoje życie

Od wtorku tankowanie w Polsce jest znacznie tańsze – kraj obniżył podatek paliwowy 1 lutego.

Berlin- wypełnić Polska jest znacznie tańszy od wtorku – 1 lutego kraj obniżył podatek paliwowy.

turystycznego zbiornika stałego, ze względu na obniżkę podatków w Polsce. (Zdjęcia archiwalne) © Jörg Carstensen / dpa

Zrzeszenie warsztatów i stacji paliw North East zakłada, że ​​turystyka paliwowa w sąsiednim kraju ponownie znacząco wzrośnie.

Szef stowarzyszenia, Hans-Joachim Rühlemann, powiedział we wtorek niemieckiej agencji prasowej, że ruch na granicy dramatycznie wzrósł w ostatnich dniach.

Według Rühlemanna spodziewa się dokładniejszej oceny sytuacji w najbliższy weekend.

Gniew z powodu rzekomego cytatu z jedzenia Ricardy Lang: "Powinniśmy zmniejszyć nasze porcje"
Polityka
Gniew z powodu rzekomego cytatu z jedzenia Ricardy Lang: „Powinniśmy obciąć nasze porcje”

Paliwo mogłoby wtedy być w Polsce tańsze nawet o 65 centów. Stowarzyszenie opiekuje się około 300 stacjami benzynowymi w Berlinie i we wschodnich landach.

Polski rząd tymczasowo obniżył podatek od oleju napędowego i benzyny z 23 do 8% od 1 lutego. Ma to odciążyć Polaków od skutków inflacji.

Według Rühlemanna ma to katastrofalne skutki dla przemysłu w regionie. Na granicy z Polską kilkaset stacji paliw musi się obawiać o swoje istnienie.

Stacje paliw na granicy niemiecko-polskiej niestety niższe ceny paliw w sąsiednim kraju.  (zdjęcie archiwalne)

Stacje paliw na granicy niemiecko-polskiej niestety niższe ceny paliw w sąsiednim kraju. (Zdjęcie archiwalne) © Jörg Carstensen / dpa

„Mamy teraz sytuację, która nigdy nie była zła. Wielu będzie się zastanawiać, czy zamknąć” – powiedział. Wielu pracowników straciłoby pracę. Obecnie stracono już do 70% zbiorników klientów.

Stacje paliw skorzystały również z działalności pomocniczej, takiej jak dostawa kawy lub przekąsek oraz sprzedaż gazet. Ale gdyby nie było klientów na czołgi, dochody również zostałyby utracone.

Inwestowanie w więcej barów z przekąskami też nie jest warte. „Kiedy moi koledzy do mnie dzwonią, są zdesperowani, bo nie wiedzą jak” – relacjonuje Rühlemann, który prowadzi stację benzynową w samym Berlinie.

Niemiecka restauracja zwalnia Ukraińców: interweniuje minister spraw zagranicznych!
Badenia-Wirtembergia
Niemiecka restauracja zwalnia Ukraińców: interweniuje minister spraw zagranicznych!

Szef stowarzyszenia wyraźnie skrytykował koncerny naftowe. Nie obchodzi ich, że kierowcy tankują przed lub za granicą, bo wszędzie sprzedają paliwo i nie słuchają wezwań lokatorów o pomoc.

Rühlemann ponowił wniosek do firm naftowych o płacenie operatorom wyższej prowizji za litr paliwa. Do tej pory według Rühlemanna było to od 1 do 1,2 centa za litr – zdecydowanie za mało, powiedział.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.