Zarzuty szpiegowskie: Polska wydala 45 rosyjskich dyplomatów

Polski rząd zdecydowanie działa na rzecz likwidacji „sieci rosyjskich służb w naszym kraju” – powiedział.

Polskie tajne służby wcześniej wzywały do ​​wydalenia dyplomatów. Sporządzono listę „45 osób pracujących w Polsce pod przykrywką działań dyplomatycznych (…) i faktycznie prowadzących działalność szpiegowską skierowaną przeciwko Polsce” – poinformował w środę rzecznik polskiego wywiadu wewnętrznego (ABW). Stanisław Żaryń. Dodał, że lista z nazwiskami oskarżonych została przekazana MSZ. Rzecznik polskiego rządu poinformował, że ambasador Rosji został wezwany do MSZ.

Według raportu agencji informacyjnej Ria, rosyjskie MSZ zapowiedziało, że podejmie środki zaradcze w przypadku wydalenia rosyjskich dyplomatów z Polski.

Polski wywiad krajowy poinformował też w środę o aresztowaniu Polaka również oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Rosji. Działania człowieka, który pracował w archiwach ratusza warszawskiego, zagrażały „bezpieczeństwu wewnętrznemu i zewnętrznemu Polski”.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.