Zbrodnia – Emmerich am Rhein – Milionowy zamach stanu: wideo aresztowania polskiej policji – Panorama

Emmerich/Breslau (dpa) – Po aresztowaniu czterech podejrzanych w związku z milionowym zamachem stanu w urzędzie celnym w Emmerich, polska policja udostępniła nagranie z dostępu. Mniej więcej 40-sekundowy film pokazuje oddział specjalny przecinający drzwi i podejrzanego leżącego na podłodze w majtkach.

Czterech podejrzanych – w tym celnika – zostało aresztowanych w Polsce. Oskarża się ich o kradzież 6,5 miliona euro z sejfu Emmericha. Według informacji polskiej policji na podejrzanych znaleziono narkotyki, kajdanki, bransoletkę z napisem „POLICJA”, polską odznakę i migające niebieskie światełko. Także biżuteria, pieniądze i kusza.

„Zatrzymani zostali przekazani dolnośląskiemu wydziałowi ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji prokuratury wojewódzkiej” – poinformowali śledczy. Sąd we Wrocławiu umieścił wszystkich w areszcie.

Podejrzani są oskarżeni o przebicie się przez ścianę do sejfu urzędu celnego Emmerich w listopadzie 2020 roku i kradzież milionów. Aresztowany celnik byłby prognostą. 10 maja cała czwórka została aresztowana w polskich miastach Zgorzelec i Karpacz. Według prokuratury niemiecki celnik również ma polski paszport i przebywał tam w momencie zatrzymania.

© dpa-infocom, dpa:220520-99-368769/4

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.