Zdrowie – Hamburg – Testy obywatelskie w Hamburgu generalnie nie są już bezpłatne – Zdrowie

Hamburg (dpa/lno) – Od piątku stacje testowe korony w Hamburgu nie oferują już bezpłatnych testów zgodnie z nowymi przepisami. Nowe zasady weszły w życie w czwartek, ale początkowo nie wszędzie w hanzeatyckim mieście zostały wprowadzone.

Od teraz bezpłatne testy będą oferowane tylko dla grup ryzyka i niektórych wyjątkowych przypadków. Za testy, np. uroczystości rodzinne, koncerty czy spotkania z osobami powyżej 60. roku życia, należy się dopłata w wysokości 3 euro. Jak wyjaśnili pracownicy, płatności, na przykład w kontenerach, które wcześniej nie miały systemu kasowego, są teraz częściowo należne bezpośrednio przy rezerwacji online.

W okresie od lipca 2021 do maja 2022 włącznie, hamburskie Stowarzyszenie Lekarzy Ubezpieczeń Zdrowotnych obciążyło ponad 13 milionami badań, powiedział rzecznik agencji prasowej. W czwartek w hanzeatyckim mieście znajdowało się około 300 ośrodków, w których oferowane były wcześniej bezpłatne testy obywatelskie. „Nie wiemy jeszcze, czy nowe przepisy dotyczące testów doprowadzą do zmiany” – powiedział rzecznik urzędu zabezpieczenia społecznego dpa.

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim nowe przepisy doprowadziły już do zamknięcia pierwszych ośrodków testowych. Na Pomorzu Zachodnim na przykład Uniwersytet Medyczny w Greifswaldzie został zamknięty w piątek. Oprócz i tak już zmniejszającej się liczby użytkowników doprowadził do tego większy obecnie wysiłek biurokratyczny w połączeniu z niższymi wynagrodzeniami i prawdopodobnie jeszcze mniejszą liczbą testów, powiedział rzecznik.

© dpa-infocom, dpa:220701-99-876717/2

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.