Zdrowie – Schwerin – Niedokładne dane dotyczące korony: Drese chce informacji od lekarzy – zdrowie

Schwerin (dpa/mv) – Ponieważ liczba pozytywnych testów PCR nie daje już wystarczającego obrazu stanu infekcji koronowej, minister zdrowia Stefanie Drese (SPD) chciałaby uzyskać dodatkowe informacje od lekarzy. „W przyszłości będziemy musieli wziąć pod uwagę kilka czynników podczas oceny sytuacji pandemicznej” – powiedziała w poniedziałek po konsultacji z krajową Radą Ekspertów ds. Korony.

Między innymi obecnie badana jest możliwość ustanowienia rejestracji zakażeń koronowych poprzez system losowego pobierania próbek w gabinetach lekarskich – wyjaśnił Drese. „Samodzielnie zgłoszone wyniki testów PCR nie są wystarczająco znaczące”. Nie każdy, kto ma pozytywny szybki test lub tylko łagodne objawy, dostaje test PCR.

Można sobie wyobrazić, że losowe próbki od pacjentów z chorobami układu oddechowego będą regularnie pobierane z wybranych praktyk w całym kraju i badane w laboratorium, powiedziała rzeczniczka ministerstwa. Na podstawie wyników możliwe byłyby wówczas ekstrapolacje regionalne. „Jednak możliwości wdrożenia należy najpierw zbadać z logistycznego, technicznego i finansowego punktu widzenia”.

Drese ogłosił dziewięciopunktowy plan walki z Coroną na jesień i zimę. Musi być wkrótce przedstawiony rządowi. Jak dotąd istnieje podstawowa struktura, ale nadal brakuje niektórych decyzji dotyczących polityki federalnej. Rada Ekspertów ds. Korony powinna zatem spotkać się ponownie w przyszłym tygodniu. Minister podkreślił, że w obliczu kryzysów bezpieczeństwa i polityki energetycznej na świecie tym ważniejsze jest minimalizowanie zagrożeń związanych z koronawirusem.

Według ministerstwa, Rada Ekspertów ds. Korony w Meklemburgii-Pomorzu Przednim składa się z 11 stałych członków i 15 innych aktorów. W jej skład wchodzą profesorowie Nils-Olaf Hübner, Lars Kaderali i Emil Reisinger, a także przedstawiciele organizacji charytatywnych, stowarzyszeń medycznych i władz lokalnych.

© dpa-infocom, dpa:220815-99-395997/4

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.