„Złe” warunki: lwy i tygrysy uratowane z Ukrainy

„Złe” okoliczności
Lwy i tygrysy uratowane z Ukrainy

Ukraińska organizacja zajmująca się dobrostanem zwierząt ratuje drapieżniki, takie jak lwy i tygrysy, ze „złych” warunków i leczy je w schronisku dla zwierząt. Po wybuchu wojny aktywiści sprowadzają zwierzęta za granicę w bezpieczne miejsce. Teraz wychodzą z trudności w Hiszpanii, Holandii i Belgii.

Z powodu wojny sprowadzono sześć lwów z Ukrainy, Hiszpanii i Belgii. Według odpowiedzialnych schronisk dla zwierząt wśród uratowanych zwierząt było sześć tygrysów, dwa dzikie koty i dziki pies. Zwłaszcza lwy były trzymane w kiepskich warunkach na Ukrainie przed wybuchem wojny.

Według holenderskiej organizacji ds. dobrostanu zwierząt AAP cztery lwy i dziki pies zostały w środę zabrane do sanktuarium w Alicante w Hiszpanii. Dwa inne lwy o imionach Zar i Jamil zostały w środę przyjęte do Natuurhulpcentrum w prowincji Limburgia we wschodniej Belgii.

Tygrysy i dzikie koty są w zoo w Poznaniu. Wszystkie zwierzęta zostały przywiezione do polskiego zoo ciężarówką z rezerwatu pod Kijowem w zeszłym tygodniu po dwudniowej odysei wzdłuż linii frontu.

Według AAP lwy żyły na Ukrainie w „ubogich” warunkach. Jeden był trzymany w „małej klatce w centrum handlowym”, a drugi był trzymany jako zwierzę domowe w małym mieszkaniu, gdzie karmiono go karmą dla kotów. Lew o imieniu Nila został uratowany z nocnego klubu, gdzie był używany do „rozrywki dla klientów”.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.