Zmiany w sztabie trenerskim i wzmocnienie Argentyny w litewskiej drużynie rugby

Reprezentacja litewskiej męskiej drużyny rugby 15 po zimowej przerwie będzie kontynuować swoje zmagania w dywizji „Trofeum” mistrzostw Europy.

Litwini rugby, którzy pod względem sprawności zajmują 5. miejsce w drugiej lidze mistrzostw Europy, w sobotę gościć będą w Szawlach belgijską drużynę narodową.

Nastąpiły zmiany w sztabie trenerskim reprezentacji Litwy. Litewski trener Simonas Verbickas, który pomagał kadrze narodowej, nie będzie mógł pomóc drużynie ze względu na pracę w angielskich klubach. Postanowiono połączyć siły z trenerami najbardziej utytułowanych litewskich klubów Šiauliai „Vairo” i „Baltrex”, a szefem reprezentacji Litwy zostali Gediminas Marcišauskas i piłkarz-menedżer Žygimantas Radžius.

– Przygotowania do meczu Trophy Division rozpoczęliśmy na początku marca, a proces treningowy już trwa. Nie mieliśmy jeszcze żadnych Litwinów grających za granicą w zwycięskim meczu towarzyskim z reprezentacją Łotwy. trenuje cały zespół od tej środy. Tautvydas Krasauskas, Dovydas Taujanskas, Povilas Jankauskas i Mindaugas Kazlauskas, którzy startują w Wielkiej Brytanii, dołączyli do zespołu. Mamy też nową twarz w reprezentacji narodowej – l „Argentyńczyk, Litwin Pedro Soto. Mam nadzieję, że zintegruje się z kadrą narodową i wniesie świeżość do naszej gry.Pedro powinien zastąpić Donatasa Vilimavičiusa, jednego z naszych liderów, który doznał kontuzji, ponieważ będzie startował na tej pozycji” – deklaruje trener reprezentacji Litwy G. Marcišauskas.

27-letni Soto gra we francuskiej drużynie Limoges i zdobył 141 punktów w 17 występach w drugiej lidze Francji w tym sezonie.

„Kiedy zdecydowałem się podążać za swoimi marzeniami i kontynuować karierę w Europie, wiedziałem, że potrzebny jest europejski paszport. Zacząłem pytać rodzinę, czy mam europejskich dziadków. Mój ojciec powiedział, że moi dziadkowie są Litwinami. Szukałem dokumentów i zacząłem proces uzyskania litewskiego obywatelstwa. Teraz jestem obywatelem Litwy i zrealizowałem swoje marzenie: mogę grać w Europie. Pomyślałem więc, dlaczego nie zagrać w reprezentacji Litwy. Byłoby to dla mnie niesamowite doświadczenie. Korzystanie z sieci społecznościowych „Skontaktowałem się z trenerem reprezentacji i bardzo szybko otrzymałem odpowiedź. Oto jestem w reprezentacji Litwy” – P. Soto, który w środę przyjechał na Litwę, powiedział, że jest zadowolony ze swojego nowego doświadczenia.

W dywizji Trophy, która rozpoczęła się w zeszłym roku, reprezentacja Litwy przegrała z reprezentacjami Ukrainy i Niemiec, ale przegrała ze Szwajcarią. Po 3 meczach Litwini z 5 punktami dzielą 4-5 miejsca z Ukraińcami w dywizji. Reprezentacja Belgii rozegrała w tym roku wszystkie 4 mecze. Belgowie pokonali Ukrainę, przegrali ze Szwajcarią, aw ostatnich dwóch meczach pokonali innych pretendentów do czołowej pozycji – Niemcy i Polskę.

– Belgia jest liderem ligi, a to wiele mówi o możliwościach tej reprezentacji narodowej. Oglądaliśmy ich dwa ostatnie mecze. Belgowie przekonująco pokonali Niemcy i zmiażdżyli prowadzącą do tej pory Polskę, nawet 41:11. drużyna innego kalibru. Belgowie grają wzorcowe rugby, to ich siła. Będziemy musieli jak najdłużej pozostać w grze i być niezwykle cierpliwym. Musimy zmniejszyć liczbę błędów i, jeśli nadarzy się okazja, atakować „Naszą siłą jest linia końcowa, na której mamy dobrych sportowców i duże doświadczenie. Musimy to wykorzystać” – mówi G. Marcišauskas.

Rugby Europe ogłosiło, że system dywizji Mistrzostw Europy zmieni się od przyszłego sezonu. Dwie najlepsze drużyny z tegorocznego Trophy zakwalifikują się do Mistrzostw Europy, a do podgrupy Trophy dołączą dwie drużyny z niższej ligi Konferencji 1. Oznacza to, że reprezentacja Litwy zachowa swoje miejsce również w drugiej lidze rozgrywkowej. Mistrzostwa Europy pod względem pojemności w przyszłym sezonie.

– Nie patrzymy już na tabelę turniejową, ale zawsze wychodzimy na boisko, aby wygrać. Tak będzie w przypadku spotkania z Belgią. Być może jest trochę psychologicznie i łatwiej, że te mecze nie mają decydującego wpływu na Ale nie jesteśmy ostatnimi w lidze i nie sądzę, że będziemy z nimi po turnieju. Postaramy się pokazać naszym widzom, że potrafimy grać z tak wysokim poziomem drużyny. „Zwycięstwo ze Szwajcarią było dla nas bardzo ważne. Potrzeba tego zwycięstwa była ogromna, ponieważ nastrój psychologiczny już nieco się pogorszył. Dla każdego zawodnika było bardzo ważne, aby znaleźć drogę do zwycięstwa”, wyjaśnia szkoleniowiec reprezentacji Litwy Ž.Rayon. .

Litwini rugby zakończą marzec w tegorocznej edycji Trophy 9 kwietnia z gośćmi z reprezentacji Polski.


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.