Znaleziono martwego polskiego żołnierza, który pracował dla białoruskiego reżimu

„Dzisiaj organy ścigania otrzymały meldunek o zatrzymaniu Emila Czeczki w jego mieszkaniu w Mińsku. Na miejsce zdarzenia natychmiast przybył zespół śledczy. Obecnie trwa kontrola, utrwalane są szczegóły śledztwa i gromadzone są istotne dla śledztwa materiały dowodowe ”, powiedział białoruski organ ścigania.

Ogłoszono również, że dokładna przyczyna zgonu nie została jeszcze ustalona i nie wykluczono możliwości gwałtownego zgonu.

Był sądzony w swoim rodzinnym kraju

Czeczko, który uciekł na Białoruś w grudniu ubiegłego roku, został skazany w swoim rodzinnym kraju na sześć miesięcy robót publicznych za przemoc wobec matki.

Według agencji informacyjnej PAP, sąd rejonowy w północno-wschodnim Olsztynie utrzymał w mocy postanowienie sądu pierwszej instancji w sprawie żołnierza o nazwisku Emil Cz. (Emilis Č.), Po rozpatrzeniu odwołania.

Żołnierz został skazany za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad matką, kiedy w sierpniu ubiegłego roku przeprowadziła się do swojego jednopokojowego mieszkania w północnym mieście Borsztyn. Został aresztowany w maju za pobicie matki i grożenie jej śmiercią.

Za 6 miesięcy Sąd Robót Publicznych w Olsztynie nakazał Emilowi ​​Cz. nie pić alkoholu i nie zbliżać się do matki przez rok i nie komunikować się z nim bezpośrednio – poinformowała PAP w oświadczeniu.

Białoruskie media państwowe opublikowały później wywiad, w którym polski żołnierz Emil Czeczko twierdził, że uciekł, ponieważ nie popierał twardej polityki Polski wobec migrantów. Twierdził również, że polscy żołnierze otrzymali rozkaz zabijania migrantów.

Po incydencie minister obrony Mariusz Błaszczak zwolnił bezpośrednich dowódców żołnierza.

Latem 2021 roku doszło do napięć na granicach Unii Europejskiej z Białorusią, gdy gwałtownie wzrosła liczba tysięcy migrantów próbujących nielegalnie przedostać się do Polski, Litwy i Łotwy.

Unia Europejska oskarżyła Łukaszenkę o składanie fałszywych obietnic zwabienia tysięcy migrantów na granicę w odwecie za sankcje nałożone na jego reżim za rozprawę z opozycją.

Źródło: SNB i tv3.lt

Zgodnie z decyzją redakcyjną TV3.LT komentarze do tego artykułu są wyłączone

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.