Związek policji federalnej wzywa do kontroli granicznych w Polsce

Prezes związku policji federalnej Heiko Teggatz naciska na wprowadzenie tymczasowych kontroli na granicach Polski. Teggatz uzasadnił to w liście do ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera (CSU) m.in. dużą liczbą nieuprawnionych wjazdów na niemiecko-polską granicę oraz zagrożeniem zdrowia pracowników policji federalnej, jak donosi „Bild”.

„Od kilku miesięcy liczba przejęć nieruchomości wzrosła niemal gwałtownie” – zacytowała gazeta. Rząd federalny może jedynie zapobiec „załamaniu się” na granicach, jak w 2015 roku, wprowadzając tymczasowe kontrole graniczne.

Funkcjonariusze policji federalnej narażeni na ogromne ryzyko wyładowania koronowego

Teggatz kontynuował: „Nasi koledzy są również narażeni na znaczne ryzyko zdrowotne, ponieważ infekcje Sars-Cov-2, szczególnie w krajach pochodzenia migrantów (Irak, Syria, Jemen, Iran, Afganistan itp.), są nadal bardzo wysokie są wysokie i bardzo rzadko są rejestrowane przez władze.” Przepisy higieniczne, jak zwykle w Niemczech i Europie, oczywiście nie byłyby przestrzegane w „procesie przemytu”.

Uchodźcy jako dźwignia przeciwko europejskim sankcjom

Rządy Łotwy, Litwy i Polski oskarżają białoruskiego przywódcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z regionów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Łukaszenka pod koniec maja ogłosił, że Mińsk nie będzie już uniemożliwiał migrantom podróżowania do UE w odpowiedzi na ostrzejsze sankcje Zachodu wobec jego kraju.

Od tego czasu coraz częściej pojawiają się doniesienia o próbach nielegalnego przekraczania granicy na zewnętrznych granicach UE z Białorusią oraz na granicy polsko-niemieckiej.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.