Zwierzęta: ratowanie zwierząt podczas wojny ukraińskiej: co mogą zrobić psy? – Zabawa

Dominik Nawa przywiózł swoim niebieskim vanem pięć psów z miejscowości Stryj na zachodniej Ukrainie. – Cztery szczeniaki i ich mama. Kobieta znalazła ich związanych przed kościołem w Stryju – powiedział 46-latek, który prowadzi na Śląsku sanktuarium dla koni, osłów i kóz.

Wiele szczeniąt z mamami

Kilkunastu wolontariuszy z Polski, Ukrainy, Niemiec i Stanów Zjednoczonych pomaga rozładować klatki przykryte wełnianymi kocami z samochodów dostawczych. Jest wiele szczeniąt z mamami. Obrońcy praw zwierząt głaszczą przestraszone szczenięta i ostrożnie przewożą je w ogrzewanych pojemnikach. „Moja babcia też musiała uciekać jako dziecko i nie mogła zabrać ze sobą czarnego szpica. Nigdy nie odpuszczała – ciągle mówiła o swoim „małym Mohra” – mówi Stefanie Seelman z Monachium. I po cichu dodaje: „Co psy mogą z tym zrobić?”

Zaimprowizowane sanktuarium zwierząt w Medyce jest tylko przystankiem przejściowym dla psów i kotów, które tam przebywają. Paul przyjechał z Drezna, aby zabrać zwierzęta do Niemiec. „Tyle, ile zmieści się w moim samochodzie”. W domu znalazł prywatne schronisko dla zwierząt, które go przyjmie. I niektórzy mistrzowie i kochanki, którzy już nie mogą się doczekać swojej nowej ukochanej.

Prawa autorskie 2022, dpa (www.dpa.de). Wszelkie prawa zastrzeżone

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.