Zysk Agrokoncerno wzrósł ponad dwukrotnie

Zdjęcie: Judita Grigelyt (V).

UAB Agrokoncernas osiągnął w ubiegłym roku skonsolidowany zysk netto w wysokości 12,6 mln euro. Po wypłacie dywidendy w wysokości 4 mln euro, zyski zatrzymane, które pokazują, co akcjonariusz pozostawił na rozwój biznesu, wynoszą 85 mln euro.

Jedynym udziałowcem UAB Agrokoncernas jest Ramnas Karbauskis. Przedmiotem działalności Grupy jest handel nawozami i pestycydami, handel nasionami, uprawa i sprzedaż zbóż, hodowla zwierząt, handel maszynami rolniczymi, wynajem gruntów, windy i inne usługi.

W trakcie roku obrotowego Grupy, który zakończył się 30 czerwca, skonsolidowane obroty Agrokoncernu wzrosły o 21% do 165,78 mln. EUR. Mam 110 milionów. Eur ij ze sprzedaży tr i pestycydów.

[infogram id=”98e0da79-0d65-4001-ac05-a4e1bb19783d” prefix=”NcP” format=”interactive” title=”UAB Agrokoncernas pardavimo pajamos, mln. Eur”]

W zakończonym roku inwestycje grupy wyniosły 3,6 mln LTL. EUR, w tym 2,89 mln. Inwestycja i budowa zakładu Kutiki skl została zainwestowana w euro.

W ciągu roku Grupa sprzedała podmiotom powiązanym rzeczowe aktywa trwałe o wartości księgowej 10 mln LTL. EUR.

Po przystąpieniu Rosji do Ukrainy Agrokoncern zdecydował się zaprzestać współpracy z Rosją i Białorusią, zastępując je innymi dostawcami.

Polscy producenci produkują ponad 6 mln. ton tr rocznie, producenci marokańscy 30-40 mln. ton rocznie, międzynarodowa firma Yara ma światową sprzedaż, która sięga od 28 do 30 milionów ton. ton rocznie. Producenci w Kanadzie, Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii i Indiach również stają się potencjalnymi dostawcami, ponieważ według rocznego sprawozdania w rejestrze najtańszych dotychczas dostawców już nie będzie.

Zaznacza, że ​​UAB Agrokoncernas od wielu lat opracowuje i rozwija technologie uprawy roślin, oparte na wykorzystaniu dodatkowych skoncentrowanych pożywek. Produkty te trafiają do rolników, a ich sprzedaż rośnie o 2040% rocznie.

Według firmy wysokie ceny zbóż w tym sezonie pozwolą litewskim rolnikom poświęcić więcej czasu na uprawę.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.