Frakcje na światłach chcą wycofać się z Karty Energetycznej

Po Francji, Hiszpanii i Polsce Niemcy wycofają się teraz z kontrowersyjnej Karty Energetycznej. Ekolodzy od dawna krytykują traktat.

Frakcje rządu sygnalizacji świetlnej określiły podwaliny swojej przyszłej polityki handlowej i zgodziły się na wycofanie się z kontrowersyjnej międzynarodowej karty energetycznej. Wynik unijnych negocjacji w sprawie reformy traktatowej „nie spełnił w wystarczającym stopniu ich własnych oczekiwań”, powiedziały w piątek wieczorem trzy frakcje. Podobnie jak Francja, Hiszpania czy Polska, Niemcy chcą zatem „szybko” podjąć decyzję o wycofaniu się z Traktatu Karty Energetycznej.

Ładowanie…

integrować

Traktat Karty Energetycznej został podpisany w 1994 r. i wszedł w życie w 1998 r. Celem było włączenie Europy Wschodniej i krajów będących następcami Związku Radzieckiego do europejskich rynków energii. Umowa ta przewiduje m.in. wzajemną ochronę inwestycji. Istnieją pozasądowe komisje arbitrażowe ds. sporów. Grupy ekologiczne od dawna krytykują kontrakt.

Głosuj na planowaną umowę Ceta

Grupy parlamentarne uzgodniły również procedurę ratyfikacji umowy handlowej CETA między UE a Kanadą. W związku z tym ustawa musi zostać przedstawiona Bundestagowi w ostatnim tygodniu listopada. Części Ceta obowiązują od września 2017 r., ale kilka państw członkowskich, w tym Niemcy, jeszcze nie ratyfikowało umowy. Nie stosuje się m.in. klauzul ochrony inwestycji.

Ceta ma na celu ułatwienie handlu między Unią Europejską a Kanadą i reguluje m.in. zniesienie prawie wszystkich ceł. Przede wszystkim pojawia się krytyka, że ​​firmy powinny mieć możliwość pozwania stanów w nowym sądzie; wiele osób obawia się również, że zagrożone są niemieckie przepisy dotyczące ochrony środowiska lub bezpieczeństwa pracy.

W swojej polityce handlowej, która została zasadniczo zdefiniowana latem, sygnalizacja świetlna zajmuje się także Światową Organizacją Handlu, ogólnie europejskimi umowami handlowymi, umowami o ochronie inwestycji i „nową próbą stworzenia wspólnego obszaru gospodarczego” wolny handel”. i uczciwy handel ze Stanami Zjednoczonymi”.

Zieloni: „Wielki dzień ochrony klimatu”

Poseł do frakcji SPD, Verena Hubertz, powiedziała o umowie, że najnowsze wydarzenia „otwierają okno dla nowej generacji partnerstw biznesowych”. Chodzi o rozwój z partnerami biznesowymi, „którzy podzielają nasze wartości”. Wraz z wydaniem karty energetycznej otworzy się nowy rozdział, „aby umowy handlowe nie mogły być wykorzystywane do utrudniania postępu i polityki ukierunkowanej na dobro wspólne”.

Wiceprzewodniczący Grupy Zielonych Andreas Audretsch mówił o „wielkim dniu dla ochrony klimatu”. Wobec miliardów pozwów składanych przez firmy Karta Energetyczna „utrudnia ochronę klimatu”. To już koniec.

„Biorąc pod uwagę rosnące zagrożenie ze strony reżimów autorytarnych, musimy wzmocnić relacje gospodarcze z naszymi sojusznikami w zachodniej wspólnocie wartości” – powiedział wiceprezes FDP Lukas Koehler. Dlatego „sygnalizacja świetlna” z rozszerzoną agendą handlową jest „silnym sygnałem na rzecz pokoju, wolności i dobrobytu na świecie”.

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *