Siły białoruskie ostrzeliwały polskich żołnierzy na granicy

Powiedziała, że ​​nikt nie został ranny i prawdopodobnie została zastrzelona z pustą amunicją.

Pani Michalska powiedziała, że ​​polscy urzędnicy napotykali na rosnącą presję i stres na granicy, gdy rzucano na nich incydenty z białoruskimi przedmiotami.

Premier Polski Mateusz Morawiecki ze swojej strony wyraził poparcie dla wojsk swojego kraju strzegących granicy z Białorusią.

Morawieckis powiedział na Facebooku, że „wszystkie władze państwa” są ze strażą graniczną i wojskiem strzegącym granicy.

– Zdecydowanie popieram i zawsze będę wspierać naszych żołnierzy i pograniczników – napisał premier. „Chciałbym podziękować naszym służbom za profesjonalne i odpowiedzialne podejście.”

Członkowie UE Polska, Łotwa i Litwa znalazły się ostatnio pod presją migracji przez ich granice z Białorusią. Oskarżają władze białoruskie o oferowanie bezpłatnych wiz turystycznych i celowe wprowadzanie w błąd ludzi, że mogą znaleźć schronienie na nielegalnych granicach UE z sąsiednimi krajami.

Twierdząc, że Mińsk w ten sposób mści się za zachodnie sankcje, polskie i litewskie rządy wysłały tysiące żołnierzy i proste cięcia do granicy z Białorusią.

Organizacje humanitarne i wpływowy polski Kościół katolicki krytykują rząd za odrzucanie migrantów, w tym rodzin z dziećmi.

Zabronione jest publikowanie, cytowanie lub w inny sposób powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i Internecie bez pisemnej zgody UAB BNS.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.