Media: litewski autobus turystyczny wypadł w Polsce, raniąc 13 osób

Do wypadku podobno doszło w okolicach Lublina.

Jedenastu rannych trafiło do szpitala, w tym czworo dzieci. Ciężko ranną osobę przewieziono helikopterem do szpitala.

Portal informacyjny tvp.info donosi, że wiatr zrzucił autobus z drogi. Litewski autobus wiozący pasażerów powracających na Litwę po górskiej wycieczce zjechał z drogi i przewrócił się na bok.

Łącznie podróżowało tym autobusem 46 osób: 44 pasażerów i dwóch kierowców. Jedna osoba została poważnie ranna i przejechała autobusem. Używając hydraulicznych narzędzi ratowniczych, strażacy uwolnili mężczyznę i zabrali go helikopterem do szpitala.

Pozostałe osoby, które nie potrzebowały pomocy medycznej, zostały zabrane do ogrzewanego pomieszczenia pobliskiej straży pożarnej. Otrzymują dodatkową pomoc: pomoc psychologiczną, ciepłe posiłki, napoje.

Brak informacji o zmarłych.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.