Panattoni buduje nową lokalizację pod kolejny magazyn regionalny grupy Fressnapf. Nowy budynek jest w trakcie budowy w Neuruppin w Brandenburgii i jest ósmą lokalizacją logistyczną firmy Fressnapf w Europie, jak ogłosił deweloper projektów nieruchomości przemysłowych i logistycznych w komunikacie prasowym z 11 listopada.
„Nowy magazyn regionalny uwzględnia rozwój Grupy Fressnapf, zwłaszcza w Danii i Polsce, i umożliwia szybszą dostawę na nasze rynki w północnych i wschodnich Niemczech”, powiedział Christiana Buschmana, Wiceprezes ds. operacji magazynowych w Grupie Fressnapf.
Do tego dochodzi aspekt zrównoważenia ekonomicznego i ekologicznego poprzez efektywne wykorzystanie sieci logistycznej, co zmniejsza zarówno koszty frachtu, jak i emisję CO2-Zmniejszona emisja.
Nowa lokalizacja ul Sieć dystrybucji specjalizująca się w karmach i akcesoriach dla zwierząt domowych powstaje na ostatniej działce strefy handlowo-przemysłowej Tresków I z bezpośrednim połączeniem z centrum miasta i zaledwie kilka minut jazdy od autostrady federalnej A24.
Panattoni realizuje dostosowaną do potrzeb użytkownika nieruchomość Build-to-Suit (BTS) na powierzchni ok. 83 000 mkw. metry kwadratowe. Łącznie powstanie około 47,5 tys. powierzchni użytkowej metry kwadratowez czego około 31 700 metry kwadratowe Zapasy/inżynieria, 13 800 metry kwadratowe Antresola magazynowa i 1700 metry kwadratowe Powierzchnia biurowa/socjalna. Nowy budynek zostanie wyposażony w cross-dock o wysokości 12,20 m pod kratą i będzie wyposażony w ponad 100 pomostów przeładunkowych.
Dodatkowo po obu stronach znajdują się antresole o głębokości 24 m jako antresole magazynowe, które służą jako dodatkowe stanowiska kompletacji zamówień oraz stanowiska pracy dla usług dodatkowych (usługi dodane). Oprócz obszaru składowania bloków, będzie również dostępny wysoki regał z ponad 23 000 miejsc na palety, aby zapewnić wystarczającą przestrzeń do przechowywania puszek, toreb z żywnością i przekąsek dla klientów Fressnapfs zajmujących się zwierzętami.
Panattoni dąży do uzyskania platynowego certyfikatu DGNB dla nieruchomości. W tym celu promotor we współpracy z firmą Fressnapf wdraża szeroki zestaw działań z zakresu ekologii i spraw społecznych, w tym preinstalację statycznej fotowoltaiki (fotowoltaiki) oraz cystern na wodę deszczową, które służą do używać wody procesowej i nawadniać krajobraz. Nowoczesna technologia VRF (Variable Refrigerant Flow) ma zapewnić ogrzewanie całego budynku bez paliw kopalnych.
Dodatkowo zagospodarowane zostaną strefy wellness dla pracowników wraz z sadami i łąkami kwietnymi oraz zainstalowane zostaną budki dla ptaków. E-mobilność musi być możliwa dzięki stacjom ładowania samochodów i rowerów. Promotor stawia również na montaż systemów inteligentnego budynku, takich jak liczniki cyfrowe (smart metering) oraz funkcje ruchu i ściemniania oświetlenia LED wewnątrz i częściowo na zewnątrz.
„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.