W Lenkach koty instytutu rozpoznają „inwazyjne gatunki obce”

Niektórzy miłośnicy kotów są emocjonalnie zdenerwowani decyzją ogłoszoną na początku tego miesiąca, a odpowiedzialny za nią naukowiec został usprawiedliwiony.

Wojciech Solarza, biolog z Polskiej Akademii Nauk, nie była przygotowana na tak negatywną reakcję opinii publicznej, kiedy dołączyła. Felis catus – naminę katę – į Gamtosaugos instituto tvarkomą nacionalinę gatunków inwazyjnych.

Nie było sprzeczności w pozostałych 1786 gatunkach zawartych w tej bazie danych, powiedział we wtorek agencji informacyjnej AP W. Solarzas. Ale rodzaj inkluzji 1787 osi wywołał zupełnie inną reakcję.

Zdaniem W.Solarza wśród naukowców panuje silna opinia, że ​​koty domowe szkodzą różnorodności biologicznej, ponieważ wiele ptaków to małe ssaki.

Kryteria dla gatunków inwazyjnych „kot spełnia w 100%” – stwierdzili naukowcy.

Reportaż W. Solarzasa, który wyemitowano w zeszłym tygodniu w niezależnej telewizji TVN, dotyczył lekarza weterynarii, który podważał wnioski badaczy dotyczące zagrożenia, jakie koty stanowią dla dzikich zwierząt.

Dorota Sumińska, autorka książki „Laiminga Katė” (Szczesliwy kot) w sprawie utrzymania tych roślin, zwrócili uwagę na inne przyczyny utraty różnorodności biologicznej, w tym zanieczyszczenie środowiska i przeszklone elewacje miejskich budynków, w które uderza wiele ptaków.

„Słuchaj, z człowiekiem wpisanym na listę gatunków nieinwazyjnych” – powiedziała D. Sumińska – szkoda, że ​​zbyt wiele kotów niesprawiedliwie przypisuje się kotom.

D. Solarz powiedział AP, że niektóre doniesienia medialne dają fałszywe wrażenie, że instytuty domagają się bename.

Na początku tego miesiąca Instytut Ochrony Przyrody zamieścił na swojej stronie internetowej wiadomość o tych „kontrowersjach”, starając się wyjaśnić swoje stanowisko. Įstaiga podkreśliła, że ​​została „ustanowiona przeciwko okrutnemu traktowaniu zwierząt”. Instytut przekonywał jednak również, że wpisanie kotów na listę gatunków inwazyjnych jest zgodne z wytycznymi określonymi przez Europos Sąjungos.

Mówiąc o kotach jako gatunku „obcym”, instytuty zwróciły uwagę, kiedy Felis catus bubo prijaukintos około 10 000 lat temu vijijųj starożytne cywilizacje lopšyje Artimojųsi Rytuose, wówczas w Europie, według ściśle naukowego punktu widzenia, gatunek katės yra nevietinė.

Instytut zaleca również trzymanie kotów przez ograniczony czas, aby ich augintinės przechodziły w okresie przejściowym ptaków.

„Wychowuję psa, ale wcale nie jestem przeciwny kotom” – powiedział W. Solarzas.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *