Lenkijos jest dla jednostki wojskowej Lietuvos: mamy mało czasu, co najmniej 2 miesiące

Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių vadai sutarė keistis ķalgybine informacija Piątek sutarė kestis ķalgybine informacja została przygotowana nieoczekiwaną praktyką. Według V. Rupšio plan współpracy, który ma zostać podpisany, daje pierwszeństwo głównym obszarom współpracy.

„Suitarimes jasne zmiany podane w informacjach o wszystkich wymiarach zmian.” Robimy to już od kilku lat, ta współpraca jest szczególnie ważna dla nas, Litwy, ponieważ polska armia udziela nam pełnego wsparcia, przekazując informacje wywiadowcze” – powiedział w piątek dowódca armii Lietuvos podczas konferencji prasowej .

„Ponadto dokument mówi o praktykach. Nieoczekiwane okazje do ćwiczeń Ich cel zostanie zweryfikowany przez siły, zapewnimy jedność i integralność terytorium. To prísome atgrasymo” – powiedział.

Pośpiesz się

Mówiąc o modernizacji i przygotowaniu Polskich Sił Zbrojnych przez Lietuvos, Dowódca Armii Litewskiej V. Rupšys podkreślił, że zawsze trzeba mieć świadomość nie tyle istniejących zagrożeń, co modelować przyszłość, starać się przewidywać zagrożenia.

„Turime modeluoti savo pajegasmus są plany, kiedy galėtume deterrasyti będą gotowe do zbrojnej obrony. Dziś uzgodniliśmy z kierownictwem armii w Polsce, kiedy czas reakcji jest krytyczny, jaki jest czas adaptacji.

Spotkaliśmy się na Ukrainie, zrobimy wszystko, kiedy będzie to możliwe. Jednak po jej zakończeniu Rosja będzie w stanie przywrócić swoje zdolności jeszcze bardziej zagrożone, więc nie ma określonych ram czasowych. Turime skubėti ir Understandingis: musimy być razem, a zgodnie z naszymi dostępnymi zasobami, naszymi możliwościami, mielibyśmy siły zbrojne najwyższej jakości, które byłyby w stanie walczyć i być skoordynowane z naszymi sojusznikami” – powiedział V. Rupšys.

Kolega Su Lenkijosa, V. Rupšys, omówił kwestie techniczne, co powinno być priorytetem.

„W opinii Pasidalinaua, jak dalej rozwijać nasze siły, należy skupić uwagę na manewrach, ogniu. <...> Są też gwarancje na ataki, kontrataki, nie mówię o kwestiach obrony powietrznej i inżynierii, oto szczegóły. Głównym czynnikiem jest czas, musimy być otoczeni przez potencjalnych wrogów” – powiedział.

W Polsce dowódcy armii wiwatują, kiedy pieniądze na obronę są dobre, ale trzeba na to pozwolić, twierdzi. Według niego lenkai zamierza w tym roku zwiększyć siłę roboczą do 300 000. To także pośpiech w kierunku modernizacji, armie muszą ją usprawnić.

A to nie wymaga nowej broni, którą nie tak łatwo kupić, ale są bendravimo su sąjungininkais, czyli synchronizacją armii su sąsiada. Ponadto, według niego, potrzebne są systemy obrony przeciwlotniczej, co jak pokazał przypadek ukraiński, jest kwestią kluczową.

„Inwestujemy w nowoczesną broń i tworzenie nowoczesnej armii. <...> Nie mamy czasu, to kwestia miesięcy i lat” – tłumaczą Lenkiemu dowódcy armii, mówiąc o pilnej potrzebie modernizacji armii, aktualizacji arsenału broni.

Reikia balanso tarp sikuri sakuritura Ukraina jest bezpieczeństwem kraju

Polska stara się również zachować równowagę między militarnym wsparciem rosyjskiej agresji na Ukrainę a potrzebami bezpieczeństwa swojego kraju – stwierdzili polscy dowódcy wojskowi.

Podkreślił, że jest to międzynarodowa odpowiedzialność.

„Plandeka Balansavimas dostarczająca Ukrainie materiały, wyrażające zdolność armii do walki, to międzynarodowa odpowiedzialność, największy dylemat. To nie tyle kwestia armii, to kwestia kraju, postawy ludzi. Co robimy? Bandome strategicznie przewiduje, ile broni wystarczy ukraińskiej armii, a ile będzie za dużo z punktu widzenia zapewnienia naszego bezpieczeństwa narodowego” – powiedział RT Andrzejczakas.

Uważa, że ​​skoro Polska i Litwa są liderami w pomocy dla Ukrainy, region powinien zapytać inne kraje, ile inwestują w obronę i pomagają broniącemu się krajowi, bo wojna na Ukrainie skończyła się od dziesięcioleci.

„Myślę, że jeśli chodzi o to, co robimy, Polska to Litwa, kalbant apie BVP däusie gynybai, műső laikysena, yra motyvwantős sőgőső. W tym regionie jest więcej krajów, słuchamy, motywujemy, przekonujemy, wyjaśniamy, kiedy wojny na Ukrainie są nie wojny jednego kraju przeciwko drugiemu. Na Ukrainie kwestia dziesięciu dziesięcioleci jest kwestią bezpieczeństwa Europosu, kwestią globalną, przynosi wielkie państwo” – powiedział dowódca armii w Polsce.

Podczas dwudniowej wizyty w Wojsku Polskim szef Sztabu Generalnego RT Andrzejczakas spotkał się z plutonem Armii Lietuvos V. Rupšiu jest przedstawicielem Wojska Litewskiego, Antakalnio kapinės ant įlųi kovotojų ir Lenkijos karių kapų złożył pamiątkowe wieńce.

Ponadto delegacja Wojska Polskiego odwiedzi Bazę Lotniczą Szawle, gdzie spotka się z Wojskiem Polskim, które obecnie realizuje misję policji lotniczej na Litwie. Starszy generał RT Andrzejczako visito tikslas yra Lenkijos ir Lietuvos karinio współpraca striprinimas.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *