Po raz pierwszy w historii karate do tradicinio 5 największych sportowców światowej federacji karate tradicinio do walki

Lietuvos nacionalinę rinktina w tych mistrzostwach reprezentowali zawodnicy wszystkich grup wiekowych – młodsi, młodsi, młodsi i młodsi.

Ignas Juozas Tubutis, zawodnik z grupy młodzieżowej, zakwalifikował się do finału konkursu indywidualnego kumite, w którym nie ma ograniczeń wagowych. Technicznie zasłużenie pokonał fizycznie znacznie silniejszych przeciwników z Turkmenistanu, Uzbekistanu z Polski, w półfinale pokonał swojego przeciwnika z Ukrainy – O. Czerniawskiego wywalczył dla Litwy brązowy medal.

Lietuvos tradicinio karate associaciosos photo/Ignas Juozas Tubutis

W grupie juniorów dobrze spisała się zawodniczka Lietuvos nacionalinės rinktinės Nika Bukolovaitė. Czeska lekkoatletka L. Petrushková wygrała w ćwierćfinale, a ukraińska lekkoatletka D. Ganziuk reprezentująca Lietuvos pokonała w półfinale drugą czeską zawodniczkę V. Krupową, która zdobyła srebrny medal.

W tej samej grupie wiekowej srebrne medale zdobyli Nika Bukolovaitė i Maksim Mackevič, wyprzedzała tylko jedna drużyna z Polski (Czechovski, Taranczewska), a trzecie i czwarte miejsce zajęły drużyny ze Słowenii i Ukrainy.

Lietuvos tradicinio karate associaciosos photo/Hermis Dranevičius

Lietuvos tradicinio karate associaciosos photo/Hermis Dranevičius

Kolejny wicemistrz Litwy w kategorii juniorów wywalczył Hermis Dranevičius w indywidualnym ringu kata, który ominął zawodnika Gilada Rokaha z Izraeli. Nasi lekkoatleci zdobyli w finale mistrza świata 0,2 punktu. Sportininkas taip pat startavo ir indywidualne kumite ir fuku go szczebel, kurieri liko 4 – 6 miejsc. W tej grupie wiekowej wiek startowy to 2021 rok. Wicemistrzyni Europy w kumite, Darija Jočytė. Darija zdobyła brązowy medal w konkurencji kumite indywidualnej, wyprzedzając rumuńską zawodniczkę (I.Mahmood) – drugie miejsce zajmuje Polska (M.Czapka), mistrzyni świata.

Lietuvos tradicinio karate associaciosos photo/Darija Jočytė

Lietuvos tradicinio karate associaciosos photo/Darija Jočytė

Startująca w kategorii seniorek Dominika Versocka w fazie spadkowej pokonała rywalki w rundzie kumite indywidualnej, aw półfinale brązowy medal wywalczyła polska zawodniczka K. Wyporek.

W kategorii wiekowej dorosłych wystartowały dwa duety Lietuvos En-Bu: vyras/vyras (Hermis Dranevičius to Julius Jonytis) i vyras/veteris (Hermis Dranevičius to Dominika Versocka). Pierwsza para zakwalifikowała się do ostatnich czterech, ale cztery pozostały, co umożliwiło zakwalifikowanie się drużynom z Czech, Ukrainy i Polski. Historyczne zwycięstwo odnieśli jednak Anthrasis Duos, którzy po raz pierwszy zadebiutowali jako duety. Litwa nigdy nie stała na podium w tej kategorii. Hermis Dranevičius jest srebrną medalistką Litwy Dominiki Versockiej, a jej umiejętności przegrała z drużyną Lenkijosa.

Lietuvos tradicinio karate associações nuotr./Hermis is Dominyka

Lietuvos tradicinio karate associações nuotr./Hermis is Dominyka

„Po długiej przerwie nie dorównałem wynikom tego chłopaka gdy wszedłem na boisko. W końcu udało mi się zaprzyjaźnić ze swoim strachem i stresem. Zrozumiałem, że wszystko jest możliwe, jeśli ma się dobre chęci, najważniejsze rzeczą jest wierzyć w to, co się robi. To była wspaniała praktyka, która zmotywowała nas do powrotu na ziemię i wzniesienia się na wyżyny” – podzieliła się swoimi wrażeniami Dominika Versocka.

Į Listima, czym są tytuły mistrzowskie IKI World Championship? – odpowiedział nowy lider Lietuvos tradicinio karate rinktinės, Hermis Dranevičius, który zdobył aż 4 tytuły na mistrzostwach świata w tradicinio karate do w 2022 roku: „Ta karta to za mało – jest lepiej. Startowałem daleko, by być w jak najlepszej kondycji fizycznej , byłam chora , potem czułam się jak miałam dobrą energię , dobrze rozłożone siły , jak kończyłam pięć kategorii zawodów w których brałam udział . brakuje jeszcze jednego punktu katoje dałam z siebie wszystko czułam , że kiedy daję z siebie wszystko to było koniec, ale siły kovose podążają za swoimi bezpośrednimi umiejętnościami językowymi, dlatego muszą przejść przez finał.

Lietuvos tradicinio karate associaciosos photo/Hermis Dranevičius

Lietuvos tradicinio karate associaciosos photo/Hermis Dranevičius

Trener Lietuvos nacionalinės tradicinio karate do rinktinės, szef WTKU teishejų komiteto narys, czarny pas, 6 mistrzów Dan’o, Giedrius Dranevičius tak opisuje mistrzostwa: „Dużo pracy, dużo przygotowań, dużo emocji . Jeśli jednak porównamy ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy, te poszły znacznie lepiej na wyższym poziomie technicznym. Pačiam labai daug teko teko teko pieda modlić się międzynarodowe klasones teishejų rengimo ir egzaminavimo, kad vertinimas rychibose bųiškus, spełniają wymagania tradycyjnego karate do. Oczywiście czekało nas dużo pracy, ale w pięciu największych federacjach karate tradycyjnego na świecie mamy tendencję do współpracy. Przyjaźń jest zawsze lepsza niż podziały.

Z naszym sportininkų dla wydajności jiugino? „Nasza zawodniczka spisała się naprawdę dobrze. Czasami są czynniki sukcesu, które oddzielają mistrzów od przegranych – niektórym po prostu ich brakuje. Zawodnicy naszej reprezentacji, których nie widzieliśmy na podium, zajęli miejsca 5-8 i są o krok od medali. Wtedy wygrywa odpowiedź – taip.

Mimo śniegu sportowiec bezpiecznie wrócił na Litwę.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *