Przeciwstawiając się światowemu trendowi spadkowemu w bitcoinach i bankomatach kryptograficznych, w maju nastąpił silny wzrost z prawie 1400 instalacjami netto.
Całkowita liczba kryptowalutowych bankomatów systematycznie spadała w pierwszych czterech miesiącach 2023 roku. W tym okresie szczególnie duże gospodarki, takie jak Stany Zjednoczone, przyczyniły się do spadku liczby, podczas gdy Australia, Polska i Hiszpania zwiększyły liczbę kryptowalut bankomaty.
Powyższy wykres pokazuje, że w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2023 roku liczba kryptowalutowych bankomatów na całym świecie spadła o 5850. Jednak według danych Coin ATM Radar w maju dodano 1397 nowych kryptowalutowych bankomatów. potwierdzać.
Chociaż bankomaty Bitcoin nie przyczyniają się bezpośrednio do rozwoju sieci Bitcoin, służą jako fizyczny interfejs dla osób, które chcą zamienić lokalne waluty na kryptowaluty. Tylko w 2023 roku Australia zainstalowała łącznie 233 bankomaty kryptograficzne, co czyni ją trzecim co do wielkości krajem pod względem liczby bankomatów kryptograficznych.
Pomimo tegorocznego niewielkiego spadku, Stany Zjednoczone zachowują wiodącą pozycję pod tym względem – odpowiadając za 84,7% światowych bankomatów kryptograficznych – za nimi plasuje się Kanada z 7,6%.
W chwili pisania tego tekstu na całym świecie działa obecnie 35 069 bankomatów obsługujących kryptowaluty. Ale ich operatorzy mają również obowiązek, ponieważ haker niedawno uzyskał dostęp do poufnych informacji od producenta bankomatów Bitcoin General Bytes, w tym haseł, kluczy prywatnych i funduszy.
„Podjęliśmy natychmiastowe działania, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do naszych systemów i pilnie pracujemy, aby chronić naszych klientów” – powiedział General Bytes w oświadczeniu.
Jak wcześniej informował Cointelegraph, hakerowi udało się przechwycić co najmniej 56 BTC i 21,82 Ether (ETH). Aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości, firma poradziła swoim operatorom i klientom migrację do innej instalacji serwerowej, którą można zabezpieczyć wirtualną siecią prywatną (VPN).
„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.