Polska mogłaby przeprowadzić referendum w sprawie kwot migracyjnych

W zeszłym tygodniu Rada Ministrów Spraw Wewnętrznych UE zatwierdziła propozycję decyzji, która wprowadziłaby obowiązek dystrybucji migrantów w całej UE według kwot. Ci, którzy odmówią przyjęcia określonej liczby osób ubiegających się o azyl, muszą zapłacić grzywnę w wysokości ośmiu milionów forintów (20 000 euro) za osobę.

W wpis z opinią Jacek Karnowski, redaktor naczelny prawicowego tygodnika „Sieci”, wzywa do przeprowadzenia referendum w sprawie proponowanej przez Radę Europejską decyzji w sprawie kwot migracyjnych – podaje mandiner.hu.

„Coraz trudniej nazwać UE „wspólnotą” – mówi Karnowski, który zaznacza, że ​​propozycja trafi teraz do Parlamentu Europejskiego,

gdzie poparcie dla jeszcze większego szaleństwa będzie, jak zawsze, przytłaczające. »

Karnowski ostrzega swoich czytelników, że nie chodzi o sprowadzenie do Polski w pierwszej turze 2000 osób, ale o „otwarcie kanału, aby w możliwie najkrótszym terminie wysłać 20 000, potem 200 000, a potem 2 000 000”.

Powiązany artykuł

Handelsblatt: „Głosy Polski i Węgier nie miały znaczenia”

Dziennik Haendla:

Kwoty migracyjne są oznaką pozbawionej wyobraźni UE, niezdolnej do reform. Przeczytaj więcej

Uważa, że ​​niektóre państwa członkowskie Europy „narzucają zmianę składu etnicznego”, ponieważ „pełną jedność można osiągnąć tylko wówczas, gdy wszyscy staną przed tymi samymi problemami”. „Jaka byłaby Europa bez gett i stref zakazu wstępu?” – pyta redaktor naczelny.

Karnowski zwraca się także z pilnym apelem do polskiego rządu. „Polski rząd zapowiedział silny opór. Ten opór musi być nieprzerwany” – pisze redaktor naczelny i dlatego tak uważa

opór ten musi zostać wzmocniony zjednoczonym głosem całego społeczeństwa”.

Z tego powodu Karnowski uważa, że ​​warto zwrócić się do instytucji referendalnej.

Redaktor zwraca uwagę, że referendum powinno odbyć się już jesienią, równolegle z wyborami powszechnymi. „To jedyny możliwy termin” – mówi Karnowski.

Referendum w sprawie kwot i transferu migrantów przez Unię Europejską odbyło się na Węgrzech 2 października 2016 r. z inicjatywy węgierskiego rządu. 3 362 224 głosowało na „Nie”, a 56 163 głosowało na „Tak”. Frekwencja wyniosła 41,32 proc. W referendum nie osiągnięto progu 50% wymaganego do uznania konstytucji Węgier z 2012 r. za „ważną”. Premier Viktor Orbán uważa jednak, że jest to referendum polityczne wykraczające poza referendum w sprawie członkostwa w UE z 2003 roku.

Powiązany artykuł

Nowa decyzja UE w sprawie „kwot migracyjnych” stanowiłaby największe obciążenie dla Węgier

Nowa decyzja UE ws

W przyszłości liczba migrantów, które dane państwo będzie musiało przyjąć każdego roku, będzie obliczana na podstawie liczby prób odrzucenia.Czytaj więcej

Za pośrednictwem mandiner.hu, wyróżnione obrazy: SOS ŚRÓDZIEMNOMORSKA Francja

Patricia Marsh

„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *