Czy policja federalna ma wystarczającą liczbę personelu do kontroli granicznych?

Niels Bula, MDR AKTUELL

Stan na 28 września 2023 r., godz. 7:14

Debata na temat migracji od wielu dni skupia się na tym, czy kontrole graniczne powinny być elastyczne czy stacjonarne. Ale czy policja federalna ma do tego wystarczającą liczbę pracowników? Opinie na ten temat są różne.

Jego koledzy na granicy znajdują się obecnie pod presją, wyjaśnia Heiko Teggatz. Jest wiceprezesem Niemieckiego Związku Policyjnego. Według Teggatza za obciążenie policji odpowiada taktyka rządu federalnego w zwalczaniu przemytników.

On opowiada się raczej za stacjonarnymi kontrolami granicznymi niż zawoalowanymi przeszukaniami. Zawoalowane przeszukanie wymaga znacznie większej liczby pracowników niż kontrola stacjonarna. Co więcej, zdaniem Teggatza, stałe kontrole pozwalają na znacznie większą gęstość kontroli. Oznacza to, że ryzyko aresztowania gangów przemytniczych jest „niezwykle wysokie”. „Obecnie wydaje się, że teoria jest taka, że ​​policja federalna, że ​​tak powiem, monitoruje obszar przygraniczny, aby móc wykryć tam przemytnika. To jak szukanie igły w stogu siana”.

PKB odnosi się do wysokich kosztów personelu

Larsa Wendland z konkurencyjnego związku zawodowego policji (GdP) widzi sprawę inaczej. Uważa, że ​​słuszne jest, aby rząd federalny polegał na elastycznych kontrolach. Uważa, że ​​stacjonarne kontrole graniczne pozwolą na zatrzymanie większej liczby personelu. Zwraca uwagę, że w samej Polsce jest 37 przejść drogowych.

Związkowiec twierdzi, że podczas odpowiedzialnych kontroli na wszystkich tych przejściach granicznych nie ma personelu do kontroli. Należałoby poprosić o dodatkowy personel, na przykład z federalnej policji ds. zamieszek. Nawet przy takim personelu kontrole nie mogły być utrzymane w dłuższej perspektywie.

Różne punkty widzenia także w polityce

Tego samego zdania jest Britta Haßelmann, liderka Zielonych w Bundestagu. W „Tagesthemen” polityk powiedział: „W stałe kontrole graniczne angażuje się duży personel. » Trzeba byłoby je wówczas odliczyć w innym miejscu w kraju, np. na stacjach kolejowych. Opowiada się za selektywnymi mobilnymi kontrolami granicznymi.

sprzeczność » pochodzi od Alexandra Throma, rzecznika polityki wewnętrznej Unii. Mówi, że obecnie wymyśla się różne wymówki, na przykład konieczność przeniesienia personelu gdzie indziej. To, co obecnie robi Federalna Minister Spraw Wewnętrznych Nancy Faeser w zakresie przeszukiwania żagli i „rozbudowy polegającej na ciągłym przenoszeniu nowych miejsc”, wymaga dużej liczby personelu i jest bardzo trudne dla policji.

Faeser chce oddelegować dodatkowych pracowników policji federalnej do elastycznych kontroli granicznych. Minister spraw wewnętrznych nie określił jeszcze liczby sił, które będą obecne.

Ten temat w porządku obrad:AKTUALNY MDR | Wiadomości radiowe | 28 września 2023 | 6:11

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *