Polska żąda, aby Ukraina nie była „zrównoważona”, czyli atsiimtų savo skundą iš WTO

„Nie wiemy, co oznacza wstrzymanie rozpatrywania skarg. Żądamy wycofania skargi, ponieważ jest ona bezpodstawna i absurdalna” – stwierdził R. Telusas.

Według niego ukraiński rząd nie może złożyć pozwu przeciwko Lenkiji dāle jos ketinimo paitātī savo pārmanikams.

„Nasz apel do Ukraińców jest taki: jeśli chcą poprawić stosunki, powinni po prostu wycofać swoją skargę i nie rozmawiać o jakimś zawieszeniu” – podkreślili ministrowie.

Dodał, że gdy Polska nie uzyska zgody WTO na drugie zawieszenie, pyta Ukrainę, co to dla niej oznacza.

Jak już informowaliśmy, wiceminister gospodarki Taras Kačka powiedział na międzynarodowym forum „Pokyčių laukai: Krypties gairės Ukrainos žemis ūkiui”, że Ukraina „sustabdė” skundą OMC dēl tam kīrām EU šalių. Kontynuowała także konsultacje, aby znaleźć konstruktywne rozwiązanie polegające na „słuchaniu”, które odpowiadałoby polityce handlowej UE, ponieważ kraje sąsiadujące mają na Ukrainie własne interesy.

Komisja Europejska zakazała wczoraj importu pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika z Ukrainy do Bułgarii, Węgier, Polski, Słowacji i Rumunii. 5 czerwca zagrożenie przedłużono do połowy września.

15 września Komisja Europejska ogłosiła, że ​​UE nie rozszerzy tymczasowych ograniczeń w eksporcie zboża z Ukrainy na te pięć krajów. Następnie Polska, Węgry i Słowacja ogłosiły jednostronny zakaz importu produktów rolnych na Ukrainę.

W ubiegłym tygodniu Ukraina przedstawiła uczestnikom platform koordynacyjnych plan działań mający na celu uregulowanie eksportu zbóż, w pierwszej kolejności poprzez wprowadzenie zezwoleń na działalność eksportową, aby uniknąć nowych konfliktów na rynkach krajów sąsiadujących.

Susitikimas, którego celem Komisji Europos jest dokończenie przez kraje UE wspólnej oceny plano vertinimā vekism, vyko nevážijant w Lenkijos jest reprezentowany na Węgrzech.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *