Produkcja pomp ciepła w firmie Bosch w Eschenburgu w Hesji.
Zdjęcie: Lucas Bauml
Tradycyjna firma dużo inwestuje w fabryki pomp ciepła, np. w Polsce. Działania związane z nową technologią są obecnie nieco powolne, ale poprawy można spodziewać się od połowy 2024 roku.
DWymiana starzejących się systemów grzewczych w znaczący sposób przyczynia się do ochrony klimatu. Politycy dużo stawiają na pompy ciepła. Pobiera ciepło z otoczenia, czyli powietrza lub gruntu, i wykorzystuje je do ogrzewania budynków. Jeśli wykorzystywana jest energia elektryczna wytwarzana w sposób zrównoważony, nie ma zanieczyszczeń środowiska powodowanych przez CO2-przedstawia. W Niemczech popyt pozostaje ograniczony, powiedział Jan Brockmann, dyrektor zarządzający działu technologii cieplnej grupy technologicznej Bosch. Oddział działa obecnie pod nazwą Bosch Home Comfort Group.
Urzędnik założył jednak, że w drugiej połowie popyt wróci do normy. Ponieważ warunki finansowania są już jasne. Dotacje przyznawane są do wyczerpania środków. W tym roku Konfederacja przekazała łącznie ponad sześć miliardów euro w formie dotacji i niskooprocentowanych pożyczek na nowe, bardziej przyjazne dla klimatu systemy grzewcze.
„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.