Według prokuratury mężczyzna zebrał informacje o środkach bezpieczeństwa podjętych na rzeszowskim lotnisku i przekazał je Rosjanom. „Miało to między innymi pomóc rosyjskim tajnym służbom w zaplanowaniu ewentualnego zamachu na obcą głowę państwa: prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego” – czytamy w oświadczeniu.
Ministrowie spraw zagranicznych G7 omawiają na Capri sytuację na Bliskim Wschodzie i Ukrainie. Cykl obejmuje Stany Zjednoczone, Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Kanadę i Japonię.
18 kwietnia 2024 | 01:40
Podejrzany zgodził się pracować dla rosyjskiego wywiadu wojskowego i nawiązał kontakt z kilkoma obywatelami Rosji bezpośrednio zaangażowanymi w działania wojenne na Ukrainie. Informacja o nim przyszła z ukraińskiej prokuratury, która przedstawiła polskim śledczym wiele dowodów.
Polska, członek UE i NATO, jest bliskim sojusznikiem wojskowym Ukrainy atakowanym przez Rosję i kluczowym ośrodkiem zachodniej pomocy wojskowej dla Kijowa.
W Bayreuth aresztowano dwóch Niemców pochodzenia rosyjskiego. Rzekomo szpiegowali na zlecenie Moskwy, a także planowali ataki. Cel: sabotaż pomocy dla Ukrainy.
18 kwietnia 2024 | 01:57 minut
Pilnie strzeżone lotnisko w Rzeszowie, położone w południowo-wschodniej Polsce, około 90 kilometrów od granicy Polski z Ukrainą, odgrywa nie tylko kluczową rolę w dostawach broni. Jest to punkt przyjazdu i wyjazdu wszystkich zachodnich polityków pragnących udać się do Kijowa. A także dla Zełenskiego i innych wysokich rangą polityków ukraińskich w drodze na Zachód.
Aktualne informacje na temat rosyjskiego ataku na Ukrainę można w każdej chwili znaleźć na naszym blogu na żywo:
„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.