Posłuchaj głosu Lenki na Ukrainie | Sporty

TAKŻE SKAITYKITE: Interaktywne przewodniki „Euro 2016”: wszystko, co musisz wiedzieć o swoim zespole

To była najgorsza pierwsza połowa mistrzostw Europy. Ośmielimy się wiedzieć, że Francja jest w Albanii, choć wydawało się, że jej tam nie ma. Żadnej z drużyn nie udało się oddać strzału w pole bramkowe, choć Niemcy bardzo aktywnie rozpoczęli mecz.

Mimo że Lankijczycy nie zdobyli bramki po dziesięciu minutach, otrząsnęli się i przez cały mecz grali raczej rozczarowani niż tracąc bramkę.

Niemcy też nie strzelili trzech goli w meczu, a Lanka ani jednej, ale dwie ostatnie okazje były najlepsze.

Po tym jak Arkadiuszas Milikas tak rozpoczął drugą połowę, zatrzymała ataki na smaigalyje, jednak jej główką nie udało się dosięgnąć podania przyjaciela wysokiego komandosa. Bardzo blokował piłkę. Manuel Neuer jest kilka centymetrów dalej.

W 69. minucie znów zabrakło szczęścia A. Milikui. Szybki napastnik Kamila Grosickis zdołał posłać podanie do napastników, którzy z 11 metrów minęli piłkę, która utknęła mu między nogami.

Niemcy walczyli o zwycięstwo, stworzyli kilka niebezpiecznych kombinacji, ale polska drużyna zdobyła zasłużony punkt.

W pierwszym meczu Euro 2016 Niemcy pokonali Ukrainę 2:0, a Polska Irlandię Północną 1:0. Ostatni decydujący mecz rozegramy z Niemcami, a Polska zmierzy się z reprezentacją Ukrainy.

Druga połowa: Niemcy – Polska 0:0 (0:0)

90 minut. Sędzia doliczył trzy minuty doliczonego czasu gry.

84 minuty. Dłoń J. Boatenga dotknęła piłki na skraju pola karnego – bardzo dobra okazja do wykonania niebezpiecznego rzutu karnego. Bandyma K. Grosickiego minął bramkę.

78 minut. Lenkai przekazał inicjatywę Varžovamom, którzy aktywnie atakowali. A.Shurrle jest idealny do gry.

72 minuty. Field – J.Draxler zastąpił M.Gomezasa.

69 minut. Ładny kontratak Polaków 4 na 4 mógł zakończyć się bramką, jednak strzał A. Miliki z 11 metrów w pole gry nie minął piłki.

Od razu pan Ozilas miał świetną okazję, ale trafił bezpośrednio na bramkę.

65 minut. Pierwszą drużynę macho – M. Goetza zastąpił A. Schurrle.

59 minut. Inteligentne polskie smakołyki. R. Lewandowski posłał piłkę nieco w lewo, A. Milikas oddał dobry strzał, ale był blisko bramki.

57 minut. Gdzie jest najlepsza linia ataku dla Polaków, zmuszająca Niemców do przeprawy przed wykorzystaniem terenu. Strzał Baudosa z około 26 jardów niecelny.

52 minuty. Aktywny początek drugiej połowy z niebezpiecznymi atakami po obu stronach boiska. Obaj komandosi byli w stanie napadać i atakować, ale obrona i tak działała lepiej niż ataki.

47 minut. M. Gotze po otrzymaniu podania w pole karne strzelił bezpośrednio do L. Fabiańskiego.

46 minut. PROGA! Pierwszy polski atak to złota szansa dla A. Milikui. Napastnikowi nie udało się dosięgnąć podania przyjaciela dowódcy, choć już przed bramką był całkowicie wolny. Nawet nie dotknął piłki, ale minęła słupek.

„Scanpix”/zdjęcie AP/zdjęcie w głowę autorstwa Mario Gotze

Pierwsza połowa: Niemcy – Polska 0:0

45 minut. Nudna pierwsza połowa Ghany nie zakończyła się ani dla Niemców, ani dla Lenkamsa. Przewaga Vokiečiego w kontroli piłki (65:35) jest ogromna, dwukrotnie opóźniona jest także strata (293:117), ale to nie wystarczy.

40 minut. Silna polska obrona pozwoliła Niemcom na przesunięcie piłki w górę pola, jednak mistrzowie świata zostali szybko zatrzymani przez ich ataki z linii bramkowej.

30 minut. Zahimas išsilygino, nis piłka, nad którą często kontrolują Niemcy. Nie wydawali się jednak tak żywiołowi jak w pierwszych minutach.

22 minuty. Po bardzo aktywnym początku Niemców, Polacy otrząsnęli się i wykorzystali ostre ataki w parterze. Nors nie był w stanie powstrzymać strzałów, ale R.Lewandowscy i A.Milikus stwarzali duże zagrożenie.

16 minut. Sytuacja jest niemal identyczna po drugiej stronie boiska. T. Mulleris odebrał piłkę od L. Piszczeki i posłał ją w poprzek boiska. Jest T.Kroosas, który trochę nie trafia w piłkę, po czym biegnie w pobliżu bramki.

15 minut Błąd Grubiego M. Hummelso w obronie pozwolił R. Lewandowskiemu niebezpiecznie zbliżyć się do piłki, ale podanie Lenko zostało zablokowane.

10 minut Lenka jest całkowicie pobita i zdenerwowana. Ich piłki są prawie wyłącznie niemieckie, a w Polsce piłkarze zdejmują je tylko na czas gry. Nie jest możliwe wykonanie więcej niż 3-4 perdavímų trāvīm.

4 minuty. Pierwsze minuty całkowitej dominacji Vokiečių zakończyły się główką pana Goetzego z wygodnej pozycji przed bramką. Nieprawidłowo.

3 minuty. Karty nie były potrzebne przez długi czas. Żółta kartka S. Khediry zatrzymała szybki atak Polaków w środku pola.

Jeżeli ten mecz zakończy się remisem, Ukraina po dwóch rundach nie będzie miała szans na awans do kolejnej rundy.

Rozpoczęcie studiów:

Niemcy: pan Neuéris; J. Hector, M. Hummels, J. Boateng, B. Howedes; T. Mulleris, T. Kroosas, S. Khedira, J. Draxleris, M. Ozilas; Panie Gotze.

Polska: L. Fabiański; A. Jędrzejczykas, M. Pazdanas, K. Glikas, L. Piszczekas; P. Grosickis, K. Maczyńskis, G. Krychowiakas, J. Błaszczykowskis; R. Lewandowskis, A. Milikas.