Į „Euro 2016” Przyjazne wsparcie sąsiada: Polska – Litwa 0:0 | Sporty

Arvydas Novikovas rzuciła się na Polki zimnym deszczem po starcie szczebli i już w 15. sekundzie znalazła się przed Łukaszem Fabiańskim, ale trafiła bezpośrednio na bramkę.

Było to najniebezpieczniejsze wydarzenie ze wszystkich meczów Lietuvos rinktinės. Jednak nudna gra nie zostanie mężem Edgarsa Jankauskos.

W pierwszej połowie ta sama A. Novikova wielokrotnie drasnęła polską obronę lewą stroną, tworząc kilka odcinków įsimintų. Lenka wypunktował wszystko po trafieniu Jakuba Błaszczykowskiego, którego strzał nad bramką na początku drugiej połowy był najlepszą szansą gospodarzy.

W pierwszych 15 minutach drugiej połowy pole gry Polaków wyraźnie dominowało, Kuba był na krawędzi, a Polacy długo utrzymywali bramkę. Jednak nic bardziej imponującego nie można było stworzyć.

Koniec presji Šeimininkų zbiegł się z kolejną dobrą szansą Lietuvosa rinktinėsa, kiedy to Nerijus Valskis odwrócił się i oddał potężny strzał, lecz Arturas Borucas zareagował na wyzwanie.

P.Jakelio/Futbolo.TV foto/Geriusas macho player – Edvinas Girdvainis

Pod koniec rungtynių macho sędzia oszczędził najlepszego zawodnika Lietuvosa rinktinė, Edvino Girdvainio, gdy ten wpadł w pole przyjemności i lenką gynėjas nugriovė. Sędzia zauważył, kiedy E. Girdvainio po raz pierwszy zablokował piłkę u jego stóp, ale od przeciwnej decyzji nie można było się odwołać.

W 82. minucie Arkadiusz Milikus strzelił na bramkę, ale faulował Sławomir Peszko.

Drausminga to niezawodny zawodnik Lietuvos rinktinės gynyba, który cały mecz rozegrał bez żadnych problemów. Norowie popełnili kilka błędów žioplokų, ale nie używali lenkai. Typową sytuacją Lenkijosa rinktinėsa są kontrataki.

Lenkams tai buvo antrasis to ostatni mecz towarzyski przed „Euro 2016”. Pierwszego dnia Gegužės pokonali u siebie Holandię 1:2.

Przeciwnikiem Polski na Euro 2016 będą Niemcy, Ukraina będzie miała reprezentację Irlandii Północnej.

Ostatni raz Polska i Litwa grały dokładnie dwa lata temu, w 2014 roku, 6 czerwca, kiedy Gdańsk Lenkai zwyciężył 2:1.

18:53

Pierwsza połowa: Polska – Litwa 0:0

Skład wyjściowych Lietuvos: E. Zubas, E. Vaitkūnas, E. Girdvainis, G. Freidgeimas, R. Baravykas, A. Žulpa, V. Slivka, M. Kuklys, A. Novikovas, F. Chernychas, L. Spalvis.

19:02

Na lodowisku w Lenkach rozpoczynał R. Lewandowski, głównym napastnikiem był A. Milikas.

19:05

1 minuta. WIELKA OKAZJA! Litwinki rzuciły piłkę od 15. sekundy meczu, ale niemal 100-procentowe szanse na zdobycie bramki z gry miała A. Novikova, która jednak trafiła bezpośrednio w L. Fabiańskiego.

19:12

7 minut. A. Novikovas strzelił kopniaka na boisku w Polenkų pražangos. E.Girdvainiu nie był w stanie główkować, co mogło być bardzo niebezpieczne.

19:21

16 minut. Stwórz niezapomniany odcinek Lietuvos rinktinės. A. Novikova pięknie przedarła się lewym skrzydłem, podała do V. Slivkai, ale strzał trafił w bramkarza.

19:23

19 minut. B. Kapustka prowadzi wszystkie ataki Lenki prawą stroną, gdzie grał J. Błaszczykowski. Litwini natomiast mają wszystko w prawym rogu A. Nowikowa,

19:28

24 minuty. Wielkie polskie wydarzenie. Bardzo niebezpiecznego podania J. Błaszczykowskiego nie mógł minąć K. Grosickis, piłka była mušė gynėjai.

19:29

25 minut. Spróbować. Lietuvos rinktinės puolėai stworzył dobrą kombinację, która doprowadziła do szybkiego ataku, ale L. Fabianskis suskubo modli się uliolio przed A. Novikovą.

19:37

32 minuty. Po A.Novikovo išprovokuotos pražangos Lietuvių perdavimas į baudos aikštelę vešiško. Lietuvos rinktinei zdołał dłużej pozostać po polskiej stronie.

19:38

33 minuty. Piękne bandymy od A.Novikovo. W standardowej sytuacji Litwin nie wybrał podania, a bezpośredni strzał na bramkę, któremu umknął L. Fabiańskiemu, ten jednak nie trafił w bramkę.

19:43

38 minut. Bardzo niebezpieczny polski atak. Po podaniu piłki G. Krychowiakas oddał mocny strzał w stronę bramki, jednak strzał zablokował E. Girdvainis. Gynėjui kamuolys uderzył bezpośrednio w smilkinīņi, po czym mecze dla Trumpa zostały przerwane.

19:46

42 minuty. Kartkę G. Krychowiaka do F. Starzyńskiego minął w kontrataku A. Miliku trzy razy przed dwoma, ale piłkę złapał E. Zubas po mocnym podaniu.

19:50

45 minut. Nie można przeoczyć błędu V. Slivkosa, który nie zakończył się bramką. Bramkarz „zawiesza” piłkę w powietrzu, ale strzał K. Grosickiego nad bramkarzem ledwo poprowadził gospodarzy do przodu.

19:55

Druga połowa: Polska – Litwa

20:10

Dla Kate: A. Borucas zastąpił L. Fabiańskiego na stanowisku bramkarza, B. Salamonas zastąpił K. Glikę na stanowisku ginekologa, a T. Jodłowiecas zastąpił K. Maczyńskiego w obronie.

Lietuvos rinktinėja S.Paulius zastąpił M.Kuklī.

20:11

49 minut. N. Na boisko wszedł Valskis, zastępując F. Černycho.

20:15

54 minuty. Bardzo spokojny futbol, ​​obie drużyny awansowały bez większego wysiłku.

20:17

55 minut. Kopnięcie Po E. Vaitkūno od Lenki Baudosa do Pražangosa trafił w pole karne Baudosa, jednak strzał Bandymy minął bramkę.

20:18

57 minut. Po kampinio kamoliui odbił się bezpośrednio na nogi T. Jodłowieco, jednak Polakom, zapewne sami nie zdając sobie z tego sprawy, nie udało się umieścić strzału w niemal pustej bramce.

20:21

59 minut. Wow! J.Blaszczykowski oddaje mocny strzał na bramkę E.Zubo.

20:21

60 minut. ​W. Zamiast R. Baravyki na boisku pojawił się Slavickas.

20:26

64 minuty. W Lenkijos rinktinės prasa wywierała coraz większy nacisk na Lietuvos gynybė. Goście byli naciskani pod własną bramkę, a piłka zazwyczaj kończyła się w środku pola.

20:29

68 minut. Uderzyć! Kopnięcie Klasty N. Valskio po wykorzystaniu terenu jest mocne! Jednak A. Borucas odrzucił bandymę.

20:30

69 minut. Kontuzjowany kilka minut temu V. Śliwka zastąpił D. Norvilu.

20:35

74 minuty. Kilka minut polskiego bandymas pramušti Lietuvių sieną zakończyło się dość niebezpiecznym, ale niecelnym strzałem w stronę bramki.

20:36

75 minut. J.Błaszczykowski zakończył swoje szeregi – zastąpił go A.Jędrzejczykas. K. Grosickiego zastąpił S. Peszko.

20:39

77 minut. Bardzo mocny A. Miliko wykorzystuje strzał w róg bramki oddalonej około 24 metrów od E. Zubo.

20:41

79 minut. G. Krychowiakas zepchnął D. Norvilę na litewskie pražangi. Sędzia pokazał obu drużynom żółte kartki.

20:45

82 minuty. Gole się nie liczą. Lenkai Surengė greitā atakā dviese pērs du, kamuolys po A.Miliko uderzył sidudūrė vartuose, ale sędzia užfiksavo S.Peszko pražangā.

20:46

86 minut. G. Krychowiaka zastępuje P. Zielińskis. Uważaj na dalsze ataki.

20:49

87 minut. Sędzia zlitował się nad E.Girdvainio, widząc jego kontakt z piłką, a następnie z nogą przeciwnika. 11 m. baudinys į Lietuvių vartus nie przypisano. Decyzje mogą być naprawdę odwrotne.

20:51

90 minut. W ostatnich minutach na boisku zastąpił A. Žulpę D. Kazlauskas.