Pływacy z Szawli wrócili z Polski z medalem

Na Grand Prix Klubu Pływackiego „Kormoran” „Kormoran” w Olsztynie uczniowie szkoły pływania w Szawlach „Delfinas” osiągnęli doskonałe wyniki i nie zdobyli żadnego medalu.
Asmeninio archivo nuotr.

Ieva LIUBŠYTĖ
9 maja w Olsztynie (Polska) odbyła się gala wręczenia nagród głównych polskiego klubu piłkarskiego „Kormoran”, podczas której dziewczęta szkoły piłkarskiej z Szawli „Delfinas” osiągnęły doskonałe wyniki i zdobyły wiele medali.
Ma 11 lat i należy do młodszej grupy wiekowej, w której rywalizowało 26 pływaków. Kamilė Lušytė (trenerka Dovilė Pocienė) zdobyła aż cztery medale – trzy złote i jeden srebrny.
Zawodniczka zdobyła złoto na 50 m stylem dowolnym (0,36,62), a K. Lušytė zdobyła złoto na 50 m stylem grzbietowym (0,41,91). Srebrny medal zdobył na 50 m stylem klasycznym (0.48.07), a pierwszy złoty medal zdobył K. Lušytei po 25 m stylem klasycznym (0.17.72).
Skaistė Prokarenkaitė (trener Egidijus Šiautkulis) startowała w tej samej grupie wiekowej i zdobyła trzy brązowe medale. Plaukikė zdobyła brąz – 50 m stylem grzbietowym (0,44,75), 50 m stylem klasycznym (0,49,56) i 25 m stylem klasycznym (0,19,37).
W grupie 12-latków Jokubas Jankauskas (trener Andrius Bičkus) jako pierwszy spośród 13 zawodników zwyciężył w sztafecie na 200 m stylem zmiennym (2,56,68).
Wśród 13-latków brązowy medal na 200 m stylem zmiennym na 17 zawodniczek zdobyła Meda Pocevičiūtė (trenerka Vilma Staškuvienė) (2,53,75).
Brązowym medalistą jest Benas Laurinavičius (trenowany przez Robertasa Šuipisa). Wśród 18 uczestników Plaukikas w biegu indywidualnym na 200 m stylem zmiennym zajął trzecie miejsce (2,45,58).