Zdrowie – Austria staje się obszarem ryzyka – Zdrowie

Berlin (dpa) – przeklasyfikowanie Austrii jako obszaru wysokiego ryzyka utrudnia niemieckim wczasowiczom planowanie podróży przed feriami zimowymi.

Rozporządzenie obowiązuje od niedzieli – i ma konkretne konsekwencje: każdy, kto wjeżdża do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka i nie ma przynajmniej kompleksowej podstawowej ochrony z drugą strzykawką, która jest zwykle wymagana lub który wyzdrowiał, musi zostać poddany kwarantannie przez dziesięć dni i może przyjedź do Niemiec najwcześniej po pięciu dniach, aby pozbyć się negatywnego testu. W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze sześciu lat, izolacja kończy się automatycznie pięć dni po wejściu.

Ogłoszona w piątek decyzja może być przeszkodą, szczególnie dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, które nie mają pełnej ochrony przed szczepionkami. Ryzykujesz, że młodzi ludzie po zabawie na śniegu ponownie przegapią początek lekcji i zamiast tego utkną w domu na kwarantannie. W niektórych landach ferie zimowe rozpoczynają się pod koniec stycznia, w innych dopiero na początku lub w połowie lutego.

Dziewięć krajów sąsiadujących z Niemcami na liście ryzyka

Jak poinformował Instytut Roberta Kocha, aktualizacja z powodu dużej liczby infekcji koronowych dotyczy prawie całej Austrii. Wyjątkiem są gminy Mittelberg i Jungholz w pobliżu granicy, a także dolina Riss w gminach Vomp i Eben am Achensee. Oznacza to, że dziewięć krajów sąsiadujących z Niemcami znajduje się teraz na liście ryzyka. Dania, Polska, Czechy, Szwajcaria, Francja, Luksemburg, Belgia i Holandia od dawna są uznawane za obszary wysokiego ryzyka.

Oprócz Austrii od niedzieli na liście znajdzie się ponad 30 innych krajów, w tym wiele z Afryki i Karaibów. W sumie na liście ryzyka znajdzie się prawie 140 z około 200 krajów świata. Tym razem żaden kraj nie został usunięty z listy.

Oprócz rygorystycznych wymogów kwarantanny, klasyfikacja jako obszar wysokiego ryzyka obejmuje również ostrzeżenie Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczące podróży turystycznych, które nie są konieczne. Ułatwia to turystom anulowanie wycieczek, które zostały już zarezerwowane bezpłatnie, ale nie oznacza to zakazu podróży.

Kraje i regiony o szczególnie wysokim ryzyku infekcji są klasyfikowane jako obszary wysokiego ryzyka. Jednak nie tylko liczba infekcji decyduje o tym. Inne kryteria to szybkość rozprzestrzeniania się wirusa, obciążenie systemu opieki zdrowotnej oraz brak danych na temat sytuacji koronowej.

„Miej bezpieczne wakacje ze szczepieniami”

Austriacka minister turystyki Elisabeth Köstinger obawia się, że zmiana klasyfikacji jej kraju na strefę ryzyka zaszkodzi branży turystycznej. Skrytykowała niemieckie przepisy, zgodnie z którymi nieszczepione dzieci poniżej dwunastego roku życia muszą pozostać w kwarantannie przez co najmniej pięć dni po powrocie z Austrii – ale wskazała bardzo proste rozwiązanie problemu: „Każdy, kto jest zaszczepiony, może nadal mieć sejf. i relaksujące wakacje Spędź wakacje w Austrii”, powiedział Köstinger.

Ze względu na dużą częstotliwość występowania w popularnych tyrolskich ośrodkach narciarskich Kitzbühel, Ischgl i St. Anton w Austrii wprowadzono bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące masek zewnętrznych. Od piątku w centrum Kitzbühel należy nosić maski FFP2. Zasada obowiązuje do 23 stycznia – ostatniego dnia tradycyjnych wyścigów narciarskich mężczyzn, które mimo dużej liczby koron muszą odbyć się przed 1000 widzów.

Podobne przepisy obowiązują od czwartku w Ischgl i St. Anton. Obie lokalizacje znajdują się w powiecie Landeck, gdzie częstość nowych infekcji na 100 000 mieszkańców tygodniowo wynosiła ostatnio około 2900. W powiecie Kitzbühel wartość wynosiła około 3400. Regiony te są zatem znacznie powyżej austriackiej sumy, która ostatnio zmierzała w kierunku znaku 1000 ze względu na rozprzestrzenianie się wariantu omikronowego.

© dpa-infocom, dpa:220114-99-711486/6

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *