Mleczarnia Zott, we współpracy z Mertingen i Günzburgiem, rozpoczyna zbiórkę pieniędzy dla ukraińskich uchodźców. Kiedy i gdzie obywatele mogą przekazywać darowizny rzeczowe.
W związku z codziennymi wiadomościami i obrazami niezmierzonych cierpień ludności ukraińskiej, gminy Günzburg i Mertingen oraz zlokalizowana w obu miejscowościach mleczarnia Zott postanowiły zorganizować wspólną akcję pomocy i zbiórki. „Obecnie otrzymujemy wiele próśb od obywateli, którzy chcą wnieść osobisty wkład, który bezpośrednio i bezpośrednio przyniesie korzyści ludziom uciekającym i potrzebującym” – mówi Veit Meggle, burmistrz Mertingen. „Ponieważ Zott Dairy posiada własną fabrykę w polskim Opolu od 1999 roku i dzięki temu jest dobrze skomunikowana, zwróciliśmy się do firmy z prośbą o pomoc.”
Bezpośrednia dystrybucja do lokalnych organizacji pomocowych na Ukrainie
Do Opola codziennie przybywa około 150 ukraińskich uchodźców. Administracja miasta i inne lokalne inicjatywy z dużym zaangażowaniem opiekują się przybyłymi, dbając m.in. o ich zakwaterowanie i wyżywienie. Ponadto miasto utworzyło centralny punkt zbiórki towarów pomocowych, które są przywożone bezpośrednio ciężarówkami z Opola na granicę polsko-ukraińską. Tam czekają ukraińskie ciężarówki, które załadują materiały humanitarne i rozprowadzą je bezpośrednio do lokalnych organizacji humanitarnych na Ukrainie, dzięki czemu są natychmiast dostępne dla potrzebujących.
Bliskie związki z Opolszczyzną
Dla Christine Weber, Przewodniczącej Rady Dyrektorów Zott, od samego początku było jasne, że mleczarnia chce pomóc: „Od ponad 20 lat wielu kolegów Zott, takich jak ja, czuło się związanych z regionem
Ściśle związany z Opolem. Tym bardziej cieszę się, że teraz działamy z gminami Mertingen, Günzburg i Opole. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w politykę i administrację, którzy wnieśli swój wkład w sposób niebiurokratyczny i energiczny.
Daty i lokalizacje pozyskiwania funduszy
Darowizny będą zbierane do 6 maja. Dostawa jest możliwa na stronach firmy Zott. Wszystkich obywateli, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w akcji zbiórki, zapraszamy do przekazania następujących kategorii towarów:
Pieluchy, przybory toaletowe dla dzieci. Żywność o długim okresie przydatności do spożycia (m.in. zupy, sosy w proszku, przetwory, dania gotowe do szybkiego przygotowania – bez gotowania). Zboża (mąka, proso, płatki śniadaniowe, kasza manna, ale przede wszystkim kasza gryczana, ryż i makaron). Olej, cukier, sól, napoje (mleko UHT, kawa, herbata, kakao), ciastka w puszkach, cukierki dla dzieci, batony energetyczne (bez chłodzenia, długi okres przydatności do spożycia), podpaski higieniczne, ręczniki papierowe, tampony, chemia do czyszczenia (do toalet, łazienek , detergenty), kosmetyki (szampony, mydła, żele pod prysznic). Między innymi urządzania pomieszczeń mieszkalnych (suszarka, pralka, kuchenki mikrofalowe, garnki, mopy, wiadra, wieszaki), wyposażenia szkolnego (plecaki, zeszyty, ołówki, piórniki) oraz medycznego (opatrunki, bandaże, opaski uciskowe w tym postawy ).
W miarę możliwości towar należy przekazać do punktów odbioru „posortowany”, aby można go było szybko zapakować w większe pudła. Ponadto wyraźnie przypomina się, że należy unikać darowizn odzieży.
Burmistrz miasta powiatowego Günzburg o akcji zbierania funduszy
Gerhard Jauernig, burmistrz miasta powiatowego Günzburg, jest entuzjastycznie nastawiony do wspólnej inicjatywy i dużego zaangażowania wszystkich zaangażowanych: „Mam wielki szacunek dla zaangażowania mieszkańców polskiego miasta Opola, którzy każdego dnia są niezwykle zaangażowani do cierpienia narodu ukraińskiego, aby ulżyć uciekinierom. Chcemy ich wesprzeć naszą kampanią zbiórki i wnieść swój wkład.
„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.