Posunięcie to jest następstwem poniedziałkowego ogłoszenia, że działalność dwóch spółek zależnych będzie musiała zostać zawieszona z powodu nakazów polskiego rządu. Sulzer chce odwołać się od decyzji.
Sulzer jest „mocno przekonany, że sankcje wobec obu firm w Polsce są bezpodstawne”, jak poinformowała w czwartek firma. Dlatego w celu zakwestionowania decyzji należy użyć „wszelkich środków prawnych”.
Szwajcarska firma zatrudniała 192 osoby w dwóch oddziałach i osiągnęła roczny obrót w wysokości 21 milionów CHF lub 0,6% całkowitego obrotu w 2021 roku. Skutki finansowe zamknięć są zatem ograniczone., powiedzieliśmy w poniedziałek.
Sulzer ponadto potwierdza, że firma nie była objęta żadnymi sankcjami w żadnym innym kraju i że Sulzer nie podlega żadnym innym sankcjom.
Według Sulzera, polskie sankcje faktycznie dotyczą głównego akcjonariusza Viktora Vekselberga, ale zostały rozszerzone na polskie firmy Sulzer. Sulzer podkreśla, że Vekselberg nie sprawuje żadnej kontroli ani praw własności nad spółkami Sulzer i że wszystkie jego prawa ekonomiczne w stosunku do Sulzer są unieważnione.
Na szóstej pozycji akcje Sulzera chwilowo straciły 5,87% do 65,70 CHF.
stopy3/kW
Winterthur (awp)
„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.