Kanclerz Scholz przeciwko misji NATO na Ukrainie

Lambrecht złożył podobne oświadczenie, czy NATO będzie trzymać się linii nieinterwencji wojskowej, nawet jeśli broń chemiczna zostanie użyta przez Rosję. „To nie jest wojna, w którą zaangażowane jest NATO” – powiedziała. „Musimy zapobiec pożarowi”.

Inne kraje sceptyczne

Propozycja spotkała się z mieszanymi reakcjami innych krajów NATO. Na środowym spotkaniu ministrów obrony w Brukseli kraje takie jak Holandia dały jasno do zrozumienia, że ​​obecnie nie uważają takiego projektu za wykonalny. Jedynie Estonia była otwarta dla publiczności.

Wicepremier Polski Jarosław Kaczyński mówił o takiej misji w środę wieczorem po rozmowach szefów rządów Polski, Czech i Słowenii z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie. Powiedział: „Myślę, że potrzebna jest misja pokojowa NATO, a może nawet szersza struktura międzynarodowa, ale taka misja, która jest również zdolna do samoobrony i która będzie działać na terytorium ukraińskim”.

Umowy nie są w tej chwili jasne

W swoich słowach wyobraża sobie misję „która działa na rzecz pokoju i niesie pomoc humanitarną, ale jednocześnie jest chroniona przez odpowiednie siły, siły zbrojne”. Początkowo nie było jasne, czy naruszenie zostało uzgodnione z innymi krajami.

Ministrowie obrony z krajów takich jak Wielka Brytania, Finlandia i Kanada wykazali w środę powściągliwość na marginesie spotkania NATO. „Obawiam się, że jest jeszcze za wcześnie, aby o tym mówić” – powiedziała holenderska minister obrony Kajsa Ollongren na marginesie spotkania NATO. Po pierwsze, musi nastąpić zawieszenie broni. Co więcej, Rosja musi wycofać swoje wojska i musi być jakieś porozumienie między Ukrainą a Rosją. Bardzo trudno wyobrazić sobie misję pokojową, biorąc pod uwagę intensywność wojny i oblężenia miast.

Estoński minister obrony Kalle Laanet powiedział, że misja pokojowa jest jednym ze sposobów pomocy Ukrainie. Decyzję o tym powinna jednak zadecydować Rada Bezpieczeństwa ONZ. Brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace podkreślił, że propozycję należy najpierw szczegółowo rozważyć.

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *