Alytiškiai – dla zwycięzcy drugiego etapu Pucharu Lenkijos (FOTO)

W grupie juniorek U-18 kobiet (II liga) wzięło udział 10 drużyn z Polski i Czech z Lietuvos, podzielonych na dwie grupy po pięć drużyn. Młodzieżowa drużyna Daugų Alytaus zajęła trzecie miejsce w grupie i nadal walczy o miejsca 5-8. W końcowej klasyfikacji nasza młodzieżowa drużyna zajęła ósme miejsce.

Młody Alytaus krašto baidarininkai bardzo dobrze radził sobie w grupie mężczyzn U-14 III ligi. W konkursie grupowym Alytiškiai pierwsze miejsce zajął pokonany Dvi Pergeles. O awans do półfinału zmierzył się Lešno baidarininkais. To mocny zespół, ale nasi młodzi sportowcy oparli się presji fizycznej i psychicznej, aby wygrać mecz i zapewnić sobie prawo do udziału w finale.

W finale alytiskiai wystąpił Kališo Bendržiai. Finały były trudne. Zespół Alytaus, dowodzony przez kapitana Lyderio Vakario, zdobył mistrzostwo roku 2024. Zwycięzca drugiego etapu Pucharu Canopolo w Lenkis. W Polsce odbywają się cztery rundy zawodów o puchar canopolo. Alytiškiai wygrał już dwa etapy i jest liderem w swojej kategorii wiekowej.

Vakaris Sukackas dla Alytiški, Adrijus Baranauskai, Gustas Supranavičius dla Pijusa, Martynas Gecevičius dla Aivarasa Jonauskasa z Daugišek. Kęstutis Dambrauskas dowodzi trenerem – Rimasem Sukackasem.

Nawet w najmłodszej grupie „Panda” znalazły się dzieci do 12 roku życia. Dla większości naszych młodych zawodników były to pierwsze zawody w życiu. Gry były bardzo głośne. Szczęście jednostopniowe, kitose pralaimējām. W rankingu końcowym uplasowało się na czwartym miejscu. Najmłodszym zawodnikiem w drużynie jest Devyni Metai.