Wirtualne muzeum: odwiedź Melting Pott Tilla Brönnera w dowolnym momencie online / Cyfrowa wystawa Fundacji Brost obejmuje 30 fotografii Tilla Brönnera, a jej kuratorem jest Elke Heidenreich. Muzeum powstało w cyfrowych przestrzeniach, które wirtualnie prezentują obrazy eksponowane w Pawilonie Ericha Brosta. Po wystawie Dietera Nuhra „Otoczeni paprociami” sale muzealne zostały powiększone i zaprezentowano wybór 30 obrazów z „Melting Pott” Tilla Brönnera, których kuratorką jest Elke Heidenreich. Bezpłatny. Bez barier. Tymczasowo nieograniczona.
Utworzono na zlecenie Fundacji Brost Aż do Bronnera Jego pierwsza duża wystawa muzealna jako fotografa w 2019 r.: przez ponad rok zwiedzał z aparatem Zagłębie Ruhry i postrzegał go jako region niezwykle zróżnicowany i ambiwalentny. Pod tytułem „Tygiel” W tym samym roku wystawa miała swoją premierę w Muzeum Küppersmühle w Duisburgu. Ukazał osobistą wizję Brönnera dotyczącą ludzi i tożsamości, przemysłu, architektury, krajobrazów naturalnych i kulturowych, ruchu ulicznego i obszarów miejskich, przypadkowych spotkań i znajomych twarzy, a także barwnego współistnienia i współistnienia różnych narodów i religii w największym obszarze metropolitalnym Niemiec. Wystawa była następnie rozbudowywana i po raz pierwszy została zaprezentowana w Poczdamie w 2020 r. pod tytułem „Heimat” oraz w Koblencji w 2021 r. pod nazwą „Melting Pott Europe”.
Następnie będzie prezentowany w Katowicach w Polsce od października 2023 r. do marca 2024 r.
Mimo że podejście fotograficzne Tilla Brönnera jest bardzo odmienne w szczegółach, na wszystkich zdjęciach widać wielką sympatię dla Zagłębia Ruhry i jego mieszkańców. Nie wymagają sztucznej inscenizacji ani późniejszego zamazywania:”Na tej wystawie nie pokazuję niczego, co nie istnieje. Zostawiam wszystko w spokoju, inaczej przemieniam coś, co powinno pozostać namacalne„.
Dopóki nie schwytał mnie taką, jaką jestem
Jako kurator Elke Heidenreich, artysta kabaretowy, pisarz i krytyk literacki, odłożył na bok swoje zwykłe medium – książkę – i znalazł własne podejście do obrazów Tilla Brönnera. Jednym z dzieł prezentowanych na wystawie Brönnera jest jego własny portret: „Nie chcę, żeby to zabrzmiało na próżno, ale wolałbym mieć swój portret, który zrobiono na wystawę. Generalnie nie lubię być fotografowana. w tym przypadku było to: „To był bardzo ciepły i pełen miłości moment. Till uchwycił mnie takim, jakim jestem”.
Fundacja Brosta prezentuje w Katowicach „Melting Pott” – towarzysząca mu publikacja Akademii Brosta pogłębia powiązania obu regionów w ich górniczej historii
W ramach cyklu wydawniczego Akademia Brost wydała w sierpniu 2023 roku książkę pt. „Podziemie, poza granicami – połączenia między Zagłębiem Ruhry a polskim regionem węglowym”, w której omówiono podobieństwa pomiędzy polskim regionem węglowym a Zagłębiem Ruhry. obszar. Redaktor Naczelny, Prezes Akademii Brost i Przewodniczący Rady Dyrektorów Fundacji Brost, Nauczyciel. Bodo Hombacha pisze w swojej przedmowie: „Imigracja stanowiła ważne wzmocnienie. Każdy przyjaciel z Zagłębia Ruhry wypracował sobie minimalne słownictwo polskie.
Ważne było, aby komunikować się bez objazdów i upiększeń. To nie tylko zapewniło, że wszystko poszło gładko. Może nawet uratować życie w nagłej i niebezpiecznej sytuacji. „Gimma Mottek” była lepsza niż „Hand Me the Hammer, Please!” » Treść tej książki ilustrują wybrane zdjęcia zaczerpnięte z książki „Melting Pott” Tilla Brönnera.
Powiązania między Zagłębiem Ruhry a Polską są stare, a pewne podobieństwa między regionami istnieją do dziś. Wystawa z cyklu „Melting Pott” będzie prezentowana w Katowicach od 5 października 2023 r. Pomieszczenia Muzeum Śląskiego w Katowicach, którego kuratorem jest Bernd H. Dinter, zostały specjalnie zaprojektowane dla 57 prac prezentowanych na tej wystawie.
O BrosTraume
Cechą szczególną BrosTRäume jest to, że pomieszczenia zostały zaprogramowane specjalnie dla muzeum. Eksponaty są również przygotowywane specjalnie na potrzeby muzeum i nie reprezentują cyfrowo istniejących eksponatów w skali 1:1. To celowo odróżnia performans od innych cyfrowych projektów artystycznych w Nadrenii Północnej-Westfalii.
Wirtualne przestrzenie biurowe są ogólnodostępne i bezpłatne w dowolnym momencie. Sztuka i kultura korzystają ze stałej sceny i można ją doświadczać w sposób zrównoważony i bez progów. Odwiedzający nie muszą już pokonywać długich dystansów ani płacić wysokich cen wstępu, aby zobaczyć dzieła sztuki na najwyższym poziomie. Dostęp do wirtualnego świata sztuki Fundacji Brost można teraz uzyskać za pośrednictwem strony głównej fundacji. Projekt uwzględnia fakt, że w sektorze artystycznym coraz większe znaczenie zyskują fundacje. Nie tylko po to, aby promować projekty artystyczne, ale także je komunikować.
Do biur: https://broststiftung.ruhr/virtuellesmuseum/
Kontakt prasowy:
Anna Léa Loges
Konsultant ds. projektów i komunikacji
Fundacja Brosta, Huyssenallee 11, 45128 Essen
Taki. : +49 (0)201.7499 36-218
Telefon komórkowy: +49 (0)1520.300 55 62
anna-lea.loges@broststiftung.ruhr
presse@broststiftung.ruhr
https://www.broststiftung.ruhr/
https://www.facebook.com/BrostStiftung/
https://www.instagram.com/brost_stiftung/
https://www.youtube.com/channel/UCqbYH6osx3RtnF2p27znYDg
Oryginalna treść od: Fundacja Brost przekazana przez news aktuell
„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.