Co przeżył Emmericher podczas 43. Dnia Hanzy w Polsce

Emmerich/Toruń.
Emmerich i Kalkar pojawili się na 43 Międzynarodowych Dniach Hanzy w Polsce. Wybraliśmy się w długą podróż autobusem. Na pokładzie: liczne katalogi.

Hanzeatyckie miasto Emmerich zaprezentowało się na 43. Międzynarodowych Dniach Hanzy w Toruniu. O 4 rano siedmiu Emmericherów wyruszyło w podróż. W bagażu było wiele broszur i ofert turystycznych tego hanzeatyckiego miasta. Najpierw udał się przez Ren do Kalkar. Dołączyły jeszcze cztery osoby. Trwało to dalej, przez Wesel do Neuss – wtedy Reńska Liga Hanzeatycka była kompletna.

Podróż autobusem do Torunia z oddalonego o ponad 1000 kilometrów województwa kujawsko-pomorskiego trwała 16 godzin. Kierowana przez burmistrza Petera Hinze delegacja Emmericha, w skład której wchodzili Monika Heide z Emmerich Economic Development and City Marketing Society, Andrea Joosten z Emmerich Arts and Culture Contacts oraz Janik Houben, były delegat młodzieży, zaprezentowała się na hanzeatyckim rynku. Ulotka Reńskiej Ligi Hanzeatyckiej została już wcześniej przetłumaczona na język polski dla polskich gości.

Projekt książki „Hanse Links” został zaprezentowany w Polsce

W grze w kości, gdzie można było coś wygrać, nie było bariery językowej. Mieszkańcy Emmerich spotkali się z wielką gościnnością i wieloma zainteresowanymi osobami, którym można by wytłumaczyć, jak daleko na zachód leży to hanzeatyckie miasto. W programie były spotkania grup roboczych z HANSEartWORKS i Klubu Hanzeatyckiego. Na spotkaniu delegatów zaprezentowano projekt książki „Hanse Links”, który miał swój początek w Emmerich.







Inicjatorowi i wydawcy Wolfgangowi Thyssenowi udało się zachęcić inne miasta do udziału, dzięki czemu zabezpieczono drugi tom. Nowoczesna Liga Hanzeatycka tworzy gospodarczą, turystyczną i kulturalną sieć pomiędzy 190 miastami członkowskimi z 16 krajów. Przedstawiciele Emmericha z Jugendhanse (Młodzieżowej Hanzy), Małgorzata Leszczyńska, Kami Wolter i Loreen Stolz, wzięli udział w bogatym programie i poznali wielu młodych ludzi z uczestniczących miast hanzeatyckich.


Oprócz targu hanzeatyckiego odbywały się wystawy i wycieczki po mieście

Oprócz jarmarku hanzeatyckiego program kulturalny 43. Międzynarodowych Dni Hanzy obejmował wystawę, zwiedzanie miasta i różne koncerty. Imponująca parada ze wszystkich uczestniczących miast hanzeatyckich przyciągnęła wielkie brawa podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia. Toruń pokazał się z jak najlepszej strony i po pięciu dniach Rheinische Hanse wróciła nad Dolny Ren w dobrym nastroju wspólnym autobusem.

W przyszłym roku wracamy do Polski na 44. Międzynarodowe Dni Hanzy w Gdańsku, wszyscy się zgadzają.




Więcej artykułów z tej kategorii znajdziesz tutaj: Emmerich / Rees / Isselburg


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *